Złoty medal Marii Andrejczyk na mistrzostwach Europy juniorów

Maria Andrejczyk zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem na mistrzostwach Europy juniorów, które odbyły się w szwedzkiej Eskilstunie. Srebrny medal wywalczył z kolei Artur Wasilewski z Podlasia Białystok.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zawodniczka Hańczy Suwałki, która jest liderką europejskich tabel, już w eliminacjach uzyskała najlepszy rezultat - 57,67 m. W niedzielnym finale jeszcze go poprawiła. W czwartej serii posłała oszczep na odległość 59,73 m (nowy rekord życiowy), ten rezultat dał jej pierwsze miejsce. Srebro z wynikiem 58,88 m (rekord życiowy) zdobyła Anete Kocina z Łotwy, a brąz, też z najlepszym wynikiem w karierze (56,24 m), Aleksandra Ostrowska AZS-AWFiS Gdańsk.

Z kolei srebrny medal na zawodach w Szwecji wywalczył Artur Wasilewski. Sprinter Podlasia Białystok biegł na pierwszej zmianie polskiej sztafety 4x100 m. Polacy przegrali tylko z reprezentantami gospodarzy.