Na bieżni i skoczniach, czyli radomianie wśród najlepszych lekkoatletów

W niedzielę 19 lipca startują lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów. Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie nie zabraknie reprezentantów królowej sportu z regionu radomskiego.
To niewątpliwie najważniejsza impreza z kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Seniorskie mistrzostwa kraju odbędą się już po raz 91 w historii. O laury powalczy plejada gwiazd tej dyscypliny w Polsce. O medale zmagać się będzie ponad pół tysiąca sportowców ze 117 klubów.

Na starcie pojawią się wszystkie największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki m.in. znakomicie spisujący się w tym sezonie młociarz Paweł Fajdek, rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, halowa mistrzyni globu w skoku wzwyż Kamila Lićwinko, dwukrotny złoty medalista olimpijski kulomiot Tomasz Majewski czy mistrzowie biegu na 800 metrów - Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi w niedzielę o godzinie 15 - czytamy w komunikacie na stronie PZLA.

Radom i region radomski oczywiście będzie reprezentowany na tych prestiżowych zawodach. Do rywalizacji szykują się lekkoatletki i lekkoatleci z trzech klubów naszego regionu. Najliczniejszą grupę wysyła do Krakowa RLTL ZTE Radom. Martyna Mąkosa pobiegnie na 100 metrów przez płotki, a Aneta Rydz przystąpi do konkursu skoku wzwyż. Dwóch zawodników ZTE wystartuje w wyścigach na 400 m. p.pł. To Jakub Smoliński i Piotr Szewczyk. Z kolei Patryk Kozłowski powalczy w wyścigu na 800 metrów, zaś Mateusz Kaczor na 5000 m. Jedynak ZTE w konkurencji technicznej, czyli Dominik Witczak wystartuje w konkursie pchnięcia kulą.

Na stadionie lekkoatletycznym w Krakowie Radom będzie miał swojego sprintera. Do walki w królewskim wyścigu na 100 metrów szykuje się Daniel Kossowski (Orlęta Radom). Natomiast o jak najlepszy wynik w biegu na 3000 m przez przeszkody postara się Danuta Woszczek z Olimpu Kozienice.