Stumetrowy "motylek" dla pływaczki radomskiego Wodnika

Paulina Nogaj z Wodnika Radom zdobyła złoty medal pływackich mistrzostw Polski juniorów do lat 18. Radomianka wygrała w finale na 100 metrów stylem motylkowym.

Zawody goszczą na basenie olimpijskim (50 - metrowym) w Ostrowcu Świętokrzyskim. Radomianka zwyciężyła na setkę motylkiem, uzyskując 1:00.21. Rezultat dał podopiecznej trenera Krzysztofa Krzysztoszka nie tylko tytuł mistrzyni kraju, ale także minimum gwarantujące wyjazd na wrześniowe mistrzostwa świata juniorek do Singapuru.

Tymczasem na basenie w Ostrowcu nieźle spisała się też inna zawodniczka Wodnika. Mowa o Adriannie Mendyk, która w wyścigu na 400 m stylem zmiennym była piąta (5:08.60). Z kolei Magdalena Sońta zajęła dziesiąte miejsce na 50 m stylem klasycznym (35.40).