Sukcesy kolarzy Kwiatkowskiego. Lewandowski wicemistrzem Europy

W Atenach 14.07 rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy na torze (14-19.07).

W pierwszym dniu europejskiego championatu na starcie sprintu drużynowego juniorów stanął Michał Lewandowski. Polska drużyna w składzie Marcin Czyszczewski, Michał Lewandowski i Mateusz Miłek zakwalifikowała się do finału, w którym uległa zespołowi Rosji i Michał zdobył wraz ze swoimi kolegami srebrny medal. Tym samym zawodnik Akademii Michała Kwiatkowskiego powtórzył swój sukces z ubiegłego roku, kiedy w portugalskiej miejscowości Anadia na mistrzostwach Europy również został wicemistrzem Europy.

Michał Lewandowski jest wychowankiem LZS Iskra BGŻ Agro-Ciech Ciechocin, prowadzonego przez trenera Copernicusa Sławomira Balińskiego. Obecnie jego trenerem jest Marcin Mientki, olimpijczyk, mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski. Zdobywając tytuł wicemistrza Europy, Michał nawiązał do sukcesów swojego trenera: zdobył srebro w konkurencji, w której Marcin Mientki wywalczył mistrza Europy.

Brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski - Maciej Lewandowski, Koziegłowy

Koziegłowy, 10-12 lipca, XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym. Pierwszy dzień (10.07) współzawodnictwa juniorów młodszych zakończył się sukcesem Macieja Kwiatkowskiego w jeździe indywidualnej na czas, który stanął na 3. miejscu podium, zdobywając tytuł II wicemistrza Polski! Na tytuł mistrzowski Maciej zasłużył świetnymi wynikami osiąganymi w wyścigach Pucharu Polski, co pozwalało go zaliczać do czołowych zawodników kraju w swojej kategorii. Maciej Kwiatkowski swoim startem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży potwierdził przewidywania trenera Marcina Mientkiego o jego wysokiej formie i zdobyciu miejsca na podium. Do pierwszego miejsca zabrakło tylko 6 sekund.

Brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski - Marta Brzozowska, Koziegłowy

Drugi dzień (12.07) współzawodnictwa juniorek i juniorów młodszych ze startu wspólnego.

Wśród juniorek młodszych na starcie 63-kilometrowej trasy stanęła Marta Brzozowska. Do mety dojechał cały peleton i dopiero emocjonujący finisz i sprinterskie umiejętności pozwoliły wyłonić zwyciężczynię. Marta nie zawiodła, zajmując 3. miejsce i zdobywając tytuł II wicemistrzyni Polski.

Złote medale i tytuły mistrza Polski - Olga Wankiewicz x 2 i Dominik Żebrowski, Raszków

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa odbyły się 27-28.06.2015 Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w Kolarstwie Szosowym w Raszkowie gm. Ostrów Wielkopolski.

Podopieczni trenerów Andrzej Kiejnowskiego i Marcina Lewandowskiego stanęli na starcie dwóch konkurencji: jazdy indywidualnej na czas i startu wspólnego. Potwierdzeniem talentu i solidnej pracy młodych adeptów kolarstwa Akademii były osiągnięte wyniki: 3 tytuły mistrza Polski, 2 medale i 11 czołowych miejsc w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii.

Podwójną mistrzynią Polski została bezkonkurencyjna Olga Wankiewicz w kategorii dziewcząt klas IV w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego. Tytuł mistrza Polski zdobył także Dominik Żebrowski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii chłopców klas VI. Medalistami zostali: Kamil Wróblewski - srebrny medal (na czas - kl.V) i Radosław Frątczak - brązowy (na czas - kl.VI).

Należy także wyróżnić Martynę Domagalską (m. 4.), Szymona Korniaka (m .4.), Radka Lewandowskiego (m. 4.), Kamila Wróblewskiego (m. 5.), Michała Błotnickiego (m. 6.) i pozostałych z teamu Akademii Copernicus.