FK Sarajevo - Lech Poznań. Zaskakująca szarża Trałki, skuteczny Hamalainen - kto najlepszy? [OCENY]

Lech Poznań wygrał na wyjeździe z FK Sarajevo 2:0 po golach Kaspra Hamalainena i Denisa Thomalli. Według nas najlepiej zagrał kapitan "Kolejorza" Łukasz Trałka. Jak oceniliśmy lechitów za to ważne zwycięstwo?
Oceny w skali 1-6:

Jasmin Burić 3+ Przez większą część meczu bezrobotny, ale zawsze czujny i skupiony. Tylko raz został zmuszony do większego wysiłku - w 32. minucie płaskim strzałem próbował zaskoczyć go Velksoki, ale Bośniak wyłapał to uderzenie.

Tomasz Kędziora 2+ Najsłabszy punkty defensywy Lecha. Pozwalał na wiele dośrodkowań, rywale właśnie stroną Kędziory najczęściej przedzierali się pod bramkę poznaniaków. Drogo mógł kosztować jego błąd z 32. minuty - potknął się, przez co do piłki doszedł Velkoski, ale - na szczęście dla lechitów - czujny był Jasmin Burić.

Marcin Kamiński 4 Pewniak. W tyłach bez większych wtop, wysoko atakował przeciwników - nawet w okolicach koła środkowego. Benko raczej nie będzie go wspominał zbyt miło, bo Kamiński na wiele mu nie pozwolił. Pewniejszy z duetu środkowych obrońców.

Tamas Kadar 3+ Kiepska pierwsza połowa. Dwa szkolne błędy w kryciu, po jednym zespół gospodarzy oddał pierwszy w meczu groźny strzał. Po przerwie wystrzegł się rażących pomyłek, lepiej wyglądał też przy rozpoczynaniu akcji.

Barry Douglas 4 Jego lewą nogę poznało już wielu bramkarzy i obrońców z polskiej ekstraklasy, a tym razem Szkot pochwalił się swoim największym atutem na arenie europejskiej. Najpierw po jego dośrodkowaniu Hamalainen uderzył piłką w poprzeczkę. W drugiej połowie Douglas posłał fenomenalne dośrodkowanie do Thomalli, po którym Niemiec zdobył bramkę. W defensywie - z problemami. Rywale kilkakrotnie umykali jego uwadze, zostawiał im dużo miejsca.

Łukasz Trałka 5 Jego popis przy pierwszym golu "Kolejorza" pozostanie niezapomnianym obrazkiem z tego meczu. Defensywny pomocnik szarżuje skrzydłem i dośrodkowuje na nos do Hamalainena. Cudowne i zaskakujące. Kapitan Lecha po raz kolejny pokazał, jak ważnym jest piłkarzem dla swojej drużyny. Regulował tempo gry, rządził środkiem pola. Klasa. Teraz czekamy na gola - najlepiej równie efektownego.

Karol Linetty Nie pograł sobie w Sarajewie. Już po siedmiu minutach musiał opuścić boisko, choć nawet tyle czasu starczyło Linettemu, by pokazać się z dobrej strony. U nas jednak sprawiedliwie - bez oceny.

Dawid Kownacki 4 Przed zejściem z boiska był jednym z najlepszych piłkarzy Lecha. 18-latek grał bez kompleksów, odważnie wbiegał między dwóch rywali, udanie wychodził z prób dryblingów. To za faul na nim żółtą kartkę obejrzał Barbarić. W 34. minucie Kownacki był bliski zdobycia bramki, gdy piłka po jego strzale głową przefrunęła tuż obok słupka. Niestety, młody skrzydłowy okupił ten strzał urazem. Przy zderzeniu z rywalem doznał kontuzji i musiał zmienić go Formella.

Kasper Hamalainen 4+ Im głębiej grał, tym lepiej wyglądał w rozegraniu akcji Lecha. W pamięć zapadną jednak jego strzały z pierwszej połowy. Najpierw ten z 29. minuty, gdy intuicyjnym uderzeniem obił poprzeczkę. Dziesięć minut później już pokonał golkipera gospodarzy - udany strzał głową, choć lepszy bramkarz od Ostrakovicia zdołałby odbić tę piłkę. Nie ma co narzekać - wpadło, więc doceniamy.

Szymon Pawłowski 3 Kilka rozprowadzonych kontrataków, krótkich dryblingów przed polem rywala, ale to za mało jak na najlepszego piłkarza rundy finałowej minionego sezonu. Wyglądał jednak dobrze fizycznie, więc o zmęczeniu przygotowaniami nie ma mowy. Ale do podobnych meczów Pawłowskiego już się przyzwyczailiśmy. A doświadczenie nakazuje spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości rozegra kapitalny mecz z golem i dwiema asystami na koncie.

Denis Thomalla 4 W pierwszej połowie bardzo aktywny w grze defensywnej, momentami cofał się pod własne pole karne w stylu Zaura Sadajewa. Ruszał do prostopadłych piłek dorzucanych przez partnerów, ale dopiero w drugiej połowie udało mu się dojść do jednej z nich. Ale za to jak? Świetne dośrodkowanie Douglasa i jeszcze lepsze wykończenie Thomalli, a Lech prowadził już 2:0. Niemiec idealnie złożył się do tego uderzenia głową. Poza tym nie miał zbyt wielu okazji, by nawet przez chwilę utrzymać się przy piłce. Zespół grał głęboko, ciężko było mu zawiązać z kolegami szybkie wymiany podań.

Dariusz Dudka 3+ Wszedł na boisko już w siódmej minucie, gdy kontuzji nabawił się Karol Linetty. Dudka potrzebował kilku chwil na dopasowanie się do rytmu gry. Swoje zadania wypełnił bez zarzutu - zaryglował środek pola, mocno utrudniał rozegranie akcji Bośniakom w środku boiska. W ofensywie dał niewiele - kilkakrotnie próbował ataków długimi podaniami.

Dariusz Formella 3 Jeszcze przed przerwą zmienił dobrze grającego Kownackiego. W ofensywie dał niewiele, ale mocno pomagał nękanemu przez rywali Kędziorze. Poprawny występ, choć od skrzydłowego oczekujemy oczywiście znacznie bardziej atrakcyjnej gry.

Darko Jevtić Grał za krótko, by go ocenić.

Którego z piłkarzy widzisz w swoim składzie w Wygraj Ligę?

Zdjęcie PUMA DOMOWA Koszulka Meczowa LECH POZNAŃ 741038-02 Zdjęcie PUMA Wyjazdowa Koszulka LECH POZNAŃ 743261-03 Zdjęcie Puma Lech Poznań Saszetka sportowa (066395-01)
PUMA DOMOWA Koszulka Meczow... PUMA Wyjazdowa Koszulka LEC... Puma Lech Poznań Saszetka s...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info