Stomil wreszcie wygrał mecz. Nowy napastnik już strzela

Piłkarze z Olsztyna odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo podczas przygotowań do sezonu 2015/2016. We wtorek na Stadionie Miejskim w Jarocinie pokonali trzecioligową Wartę Poznań 1:0.
Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl wcześniej biało-niebiescy przegrali sparingi zarówno z pierwszoligową Olimpią Grudziądz (0:1), jak i ekstraklasowym Lechem Poznań (0:3). Na przełamanie kibice musieli poczekać do wtorku i spotkania z trzecioligową Wartą Poznań.

Decydująca dla losów meczu okazała się 72. minuta, kiedy to do siatki rywali trafił niedawno pozyskany Rafał Kujawa (poprzednio GKS Katowice). Nowy napastnik Stomilu pokonał bramkarza Warty strzałem głową, ale trzeba podkreślić, że duża w tym zasługa Łukasza Suchockiego, który dokładnie dośrodkował ze skrzydła.

Sparing z poznańską Wartą był szczególny także dla 24-letniego Jarosława Ratajczaka. Obrońca, który w minionych dwóch sezonach występował w Pogoni Siedlce, od piątku trenuje ze Stomilem na zgrupowaniu w Jarocinie. Szkoleniowiec Mirosław Jabłoński w najbliższych dniach ma zdecydować o ewentualnym zakontraktowaniu piłkarza. - Ten mecz będzie dla mnie ważnym sprawdzianem - mówił jeszcze w poniedziałek Ratajczak.

Przypomnijmy, że olsztynianie na obozie będę do piątku. W tym czasie zdążą rozegrać jeszcze mecz kontrolny z trzecioligową Jarotą Jarocin (czwartek, godz. 17).

Warta Poznań - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)

Bramka: Kujawa 72.

Warta: Pawłowski - Marciniak, Onsorge, Ngamayama, Czerniejewicz, Biegański, Laskowski, Brylewski, Goździk, Solarek, Spławski.

Stomil: Mieczkowski (46. Leszczyński) - Bucholc, Czarnecki, Remisz, Ratajczak (61. Trzeciakiewicz), Jegliński (51. Paweł Głowacki), Bartkowski (46. Dziemidowicz), Meschia (61. Łukasik), Lech, Piotr Głowacki (46. Suchocki), Kujawa.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.