Sport.pl

MME 2017. Kraków dostanie grupę, ale apetyty są większe

Z naszych informacji wynika, że na stadionie Cracovii odbędą się co najmniej trzy mecze MME. Na posiedzeniu zarządu PZPN zapadły decyzje w tej sprawie.
Na 99 proc. pewne jest, że w Krakowie zagra jedna z trzech grup. Meczami podzieli się z Tychami. Pod Wawelem apetyty są jednak większe. - Po pierwsze to liczymy, że tu będą rozgrywane mecze Polaków. Będziemy starać się też o spotkania fazy pucharowej, czyli półfinały lub finał - słyszymy od małopolskich działaczy. - Jesteśmy przekonani, że MME będą cieszyły się dużym powodzeniem wśród kibiców. A gdyby zaszła tak potrzeba i stadion Cracovii miałby być za mały [15 tys. miejsc - przyp. red.,], to przecież obok jest Wisła. Chcemy zrobić te mistrzostwa profesjonalnie.

Na trwającym zarządzie PZPN, mają zapaść najważniejsze decyzje dotyczące m.in. MME 2017.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu 14 lipca w Warszawie przyjął listę miast, które zostaną zarekomendowane UEFA jako miasta-gospodarze mistrzostw Europy do lat 21, które odbędą się w Polsce w 2017 roku. Zgodnie z podjętą decyzją polska federacja zarekomenduje UEFA rozegranie turnieju w siedmiu miastach: Warszawie (finał), Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach.

Więcej o: