Wrocław Trophy 2015: Polska najlepsza w klasyfikacji medalowej

Dobiegła końca trzecia edycja Międzynarodowego Turnieju Wrocław Trophy, rozgrywanego na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, i na obiekcie sportowym Łany.
Była to rekordowa edycja pod każdym względem. Rywalizowało bowiem ponad 200 drużyn, w 11 kategoriach wiekowych, z 18 krajów : Austrii, Belgii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Estonii, Litwy, Łotwy, Serbii, Rosji, Czech, Francji, Holandii, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Węgier i Polski .

W ciągu trzech dni rozegrano ponad 600 meczy.

Niezwykłe emocje towarzyszyły rozgrywkom na boisku, ale i poza nim, gdzie odbywało się mnóstwo konkursów z nagrodami i pokazów przygotowanych przez organizatorów i sponsora technicznego turnieju - firmę MASITA . Jak co roku odbyła się też Bitwa Bramkarska organizowana przez Akademię Bramkarską Total Goalkeeping.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła pierwsze miejsce. Nasze drużyny wygrały w pięciu klasyfikacjach wiekowych, w pięciu zajęli drugie, a w siedmiu trzecie miejsce. Po Polsce w klasyfikacji medalowej na kolejnych miejscach uplasował się Estonia i Słowacja.

Organizatorzy zadbali o to, by ceremonia wręczania nagród odbywała się w specjalnej oprawie scenicznej z odgrywaniem hymnów narodowych zwycięzców poszczególnych kategorii. Poza medalami i pucharami, wszystkie drużyny, które stanęły na podium, otrzymały nagrody od sponsora technicznego turnieju- firmy MASITA Polska. Nagrody rzeczowe, zespołowe i indywidualne, wręczał osobiście na ceremonii szef MASITA Polska - Guido Vreuls.

W tym roku ambasadorami turnieju byli dwaj zawodnicy WKS Śląsk Wrocław- Mariusz Pawełek i Krzysztof Danielewicz.