Polonia Bytom zmienia nazwę. Nowy człon w nazwie tenisowej sekcji

Grupa 3S - firma działająca na rynku w branży telekomunikacyjnej - przez najbliższe trzy lata będzie głównym sponsorem tenisistów stołowych Polonii Bytom.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Drużyna prowadzona przez trenera Michała Napierałę występowała w minionym sezonie pod szyldem Carbo-Koks TTS Polonia Bytom. Śląski zespół zajął 5. miejsce w rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi.

W nowych rozgrywkach bytomianie będą już występować pod nazwą 3S Polonia Bytom. Klub pozyskał również dwóch nowych zawodników: Pawła Chmiela z KST Energi-Manekina Toruń i Włocha Niagola Stoyanova, dla którego będzie to pierwszy sezon w polskiej lidze. Z zespołem pożegnał się natomiast były reprezentant kraju Jakub Kosowski, który w nowym sezonie bronił będzie barw wicemistrza kraju - Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W składzie pozostał lider zespołu - Czech Tomas Konecny, który na co dzień wspólnie ze Stoyanovem trenuje w Akademii Wernera Schlagera w Austrii.

Rotacje kadrowe i pozyskanie nowego sponsora tytularnego, to jednak nie wszystko. Odświeżona zostanie również hala w Miechowicach, w której rozgrywane są spotkania superligi.

- Dysponujemy bazą noclegową i dostępną przez 24 godziny halą sportową. Chcemy rozwijać tenis stołowy i podnosić poziom tej dyscypliny w całym kraju - mówi Michał Napierała, trener i menedżer Polonii.