Kalinowski i bracia Matczak wygrali otwarte mistrzostwa Lubuskiego w koszykówce 3x3

17 drużyn stanęło na starcie I Mistrzostw Województwa Lubuskiego w koszykówce 3:3. Na parkingu przed areną CRS bezkonkurencyjna okazała się ekipa Szmektery z Toscany Zielona Góra, która w turnieju nie przegrała meczu i zasłużenie sięgnęła po I miejsce i 15 punktów w rywalizacji ogólnej. Skład Szmekterów: Dariusz Kalinowski - kapitan, Filip Matczak, Mariusz Matczak.

Filip Matczak, na co dzień zawodnik Asseco Gdynia, został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Drugie miejsce zajęła drużyna Old Stars z Zielonej Góry w składzie: Tomasz Ogrodowski - kapitan, Bartosz Kowalski, Marcin Kurkiewicz, Mariusz Małachowski.

W meczu o trzecie miejsce rywalizowały dwa zespoły z Żar. Zdrofit - Hubert Kondycki, Tomasz Drozdowski, Adrian Lis i Sebastian Wąsiński - pokonał 10:7 drużynę Dream Team 93-77-94 w składzie Dawid Kondratowicz, Radosław Barcz, Jakub Szeliga, Artur Suchodolski.

Po dwóch dogrywkach nagrodę indywidualną w konkursie rzutów za 3 pkt zdobył Hubert Kondycki (Zdrofit Żary). A w konkursie Big Shot zwyciężył Łukasz Dziug (Team Nowa Sól).

W turnieju wzięły udział drużyny z różnych miejscowości województwa lubuskiego, startowali 16-latkowie, dziewczyny z Zielonej Góry, ale zdecydowana większość spośród blisko 70 startujących to dorośli faceci, którym bardzo chce się grać w basket. I oby tak dalej!

finał: Szmektery z Toscani - Old Stars 12:9

o III miejsce: Dream Team 93-77-94 - Zdrofit Żary 7:10

półfinały: Szmektery z Toscani - Dream Team 93-77-94 16:4

Old Stars - Zdrofit Żary - 10:4

ćwierćfinały: Szmektery z Toscani - Czarna Fuga (Krosno Odrz.) 16:11, Dream Team 93-77-94 - San Antorium 11:7, Old Stars (Zielona Góra) - Backstreet Boiiizz (Zielona Góra) 13:10, Zdrofit Żary - Team Nowa Sól 11:8

Mistrzostwa organizuje Lubuski Związek Koszykówki wraz z Województwem Lubuskim i PLK. Nagrody główne sponsoruje sklep Pro-Baller.