Wychowanek Czarnych Radom pogra w siatkówkę na Tajwanie

Mowa o Jakubie Buckim, który wraz ze swoim klubowym zespołem ekstraklasy Kazachstanu VK Pavlodar szykuje się do gry w klubowych mistrzostwach Azji.
Bucki, siatkarskiego rzemiosła uczył się w Czarnych Radom. Potem występował m.in. w nieistniejącej już drużynie radomskiego Jadaru. Od kilku lat środkowy bloku gra poza granicami naszego kraju. Grał w ekstraklasie Słowacji, a od dwóch sezonów jest zawodnikiem klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Kazachstanie. Siatkarz, którego spotkaliśmy w rodzinnej Przysusze na meczu piłkarzy miejscowego Oskara, chwali sobie pobyt w Kazachstanie

- Do Pavlodaru trafiłem za namową naszego trenera, z którym pracowałem jeszcze w lidze na Słowacji. Dostał propozycję kontraktu w klubie z Kazachstanu. W Kazachstanie czuję się dobrze, gra w tamtejszej lidze sprawia mi frajdę. W ostatnich rozgrywkach zdobyliśmy krajowy puchar, uzyskując prawo gry w Klubowych Mistrzostwach Azji. Zawody odbędą się na początku sierpnia w Tajpej na Tajwanie - powiedział wychowanek Czarnych.