Jagiellonia. Piknik, prezentacja, sparing

Najpierw piknik rodzinny, następnie prezentacja, a na koniec sparing - piłkarze Jagiellonii spotkają się w sobotę z kibicami. Na stadionie miejskim odbędzie się prezentacja drużyny
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Między innymi z uwagi na start w eliminacjach europejskich pucharów włodarze białostockiego klubu szybko musieli przeprowadzać transfery. Trener Michał Probierz mówi co prawda, że kadra jest już zamknięta, ale dopóki okienko transferowe jest otwarte, to nie można jeszcze wykluczyć tak transferów z klubu, jak też do klubu.

Po ostatnim sezonie z Jagiellonii odeszło sześciu zawodników. Losy większości z nich były przesądzone już wcześniej. Jakub Słowik (teraz Pogoń Szczecin) wszak ostatnio był poza kadrą pierwszego zespołu. Podobna sytuacja była też z Mateuszem Piątkowskim (obecnie APOEL Nikozja). Z kolei powrotu do Grodna Pawła Sawickiego raczej nikt nie żałuje. Odejście Giorgia Popchadze również nie było niespodzianką, gdyż Gruzin, przychodząc zimą, podpisał jedynie półroczny kontrakt. Zostaje więc dwóch graczy: Michał Pazdan i Łukasz Tymiński. Pierwszy z nich był pewnym punktem białostockiej defensywy. Dzięki dobrym występom w Jagiellonii dostał też szansę w reprezentacji. Po dobrych występach w kadrze było jasne, że zmieni pracodawcę. Ostatecznie Michał Pazdan przeniósł się (najprawdopodobniej za około 700 tys. euro) do Legii Warszawa. Z kolei z Tymińskim wygasła umowa, była propozycja nowej, ale porozumienia nie osiągnięto. Być może nowym klubem pomocnika będzie Górnik Łęczna.

Do Jagiellonii trafiło natomiast pięciu nowych zawodników. Każdy z nich powinien co najmniej podnieść rywalizację w drużynie, a nie być tylko uzupełnieniem kadry. Zresztą Piotr Tomasik (ostatnio Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Konstantin Vassijev (Piast Gliwice) już w pierwszym spotkaniu Jagiellonii w europejskich pucharach wybiegli na boisko w podstawowym składzie. Swój debiut w oficjalnym spotkaniu w barwach drużyny z Białegostoku zaliczyli też już Piotr Grzelczak (Lechia Gdańsk) i Łukasz Sekulski (Stal Stalowa Wola). Okazji do pokazania swych możliwości nie miał natomiast jeszcze Jacek Góralski. Pomocnik (ostatnio Wisła Płock) jako ostatni dołączył do drużyny i nie został jeszcze zgłoszony do gry w europejskich pucharach. Za swe występy w I lidze recenzje zbierał bardzo dobre. Czy podobnie będzie po grze w Jagiellonii? Pierwsza okazja do weryfikacji w sobotę. Tego dnia odbędzie się prezentacja zespołu połączona ze sparingiem. Od godz. 13 na parkingu przed stadionem miejskim będzie trwał Piknik Rodzinny (organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek). O godz. 16.45 rozpocznie się natomiast oficjalna prezentacja zespołu, a o godz. 19 początek sparingu z I-ligowym Dolcanem Ząbki.

Bezpłatne wejściówki na sobotnią imprezę są do odbioru w punktach sprzedaży biletów na spotkania Jagiellonii. W dniu prezentacji będą one też dostępne w kasach biletowych na stadionie.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl