Sport.pl

Ewa Pajor rozpoczęła treningi z VfL Wolfsburg! Będzie grała z takim numerem jak w Medyku Konin, z którym żegnała się ze łzami w oczach

Najbardziej utalentowana polska piłkarka młodego pokolenia Ewa Pajor rozpoczęła treningi z dwukrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzyń, VfL Wolfsburg. - Po wyjściu na boisko czułam niesamowitą adrenalinę - powiedziała oficjalnej stronie internetowej Wilczyc.
Ewa Pajor będzie grała w trykocie Wilczyc z numerem 17. Jej zdjęcie w nowych barwach ozdabia oficjalną stronę klubu. W czwartek zespół wicemistrzyń Niemiec spotkał się na pierwszych zajęciach przed nowym sezonem. Zabrakło jeszcze największych gwiazd z reprezentacji Niemiec, m.in. Alexandry Popp, Leny Goessling i Babett Peter oraz Japonki Yuki Ogimi i Szwedki Nilli Fischer, które mają dłuższą przerwę ze względu na niedawno zakończone mistrzostwa świata w Kanadzie. Pod ich nieobecność największym wydarzeniem była prezentacja nowych piłkarek.

Od lipca jest nią m.in. Ewa Pajor, która przeszła do jednej z najlepszych kobiecych drużyn na świecie, po tym jak wygasł jej kontrakt z Medykiem Konin, w którym spędziła blisko 10 lat. Na pożegnalnej konferencji prasowej w Koninie młoda snajperka nie potrafiła ukryć łez. - Medyk to mój dom - mówiła.



VfL Wolfsburg przez prawie dwa lata zabiegał o młodzieżową mistrzynię Europy do lat 17. Utalentowana napastniczka zdecydowała się na transfer dopiero po zakończeniu nauki w liceum. Do Niemiec 18-latka odeszła, mając w dorobku dwa tytuły mistrzyni Polski oraz dwa triumfy w Pucharze Polski, a także występy w Lidze Mistrzyń. W drużynie Wilczyc ma zastąpić legendę klubu i niemieckiej piłki, Martinę Mueller, która zakończyła karierę. Kibice w Niemczech wiążą spore nadzieje z przyjściem Polki, o transferze pisały największe media.

Oprócz Ewy Pajor VfL Wolfsburg pozyskał także gwiazdy Olympique Lyon: Francuzkę Elisę Bussaglia i Szwajcarkę Larę Dickenmann oraz 22-letnią Belgijkę Tessę Wullaert i 19-letnią Norweżkę Synne Jensen. Ewę Pajor, która choć ma duże wsparcie w osobie trenera VfL Ralfa Kellermana, czeka ciężka rywalizacja o miejsce w składzie Wilczyc.

Polka może zadebiutować w nowych barwach już we wtorek, kiedy VfL Wolfsburg zmierzy się w sparingu z mistrzem Norwegii Lillestrom SK. W sierpniu Wilczyce wyjadą na obóz przygotowawczy do Austrii. Sezon Bundesligi wystartuje w ostatni weekend sierpnia, a VfL walkę o odzyskanie mistrzostwa Niemiec rozpocznie wyjazdowym meczem z FF USV Jena. Mecze z udziałem Ewy Pajor będzie można śledzić na antenie Eurosportu, który ma prawa do pokazywania spotkań Allianz-Frauen Bundesligi.

Więcej o:
Skomentuj:
Ewa Pajor rozpoczęła treningi z VfL Wolfsburg! Będzie grała z takim numerem jak w Medyku Konin, z którym żegnała się ze łzami w oczach
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX