Uniwersjada Gwangju 2015. Artur Zaczek odpadł z rywalizacji na 200 metrów

Artur Zaczek z AZS Poznań doszedł do drugiej rundy biegu na 200 metrów podczas zawodów lekkoatletycznych uniwersjady w Gwangju w Korei Południowej. Odpadł z czasem 21,28 s

Rekord życiowy Artyra Zaczka na 200 metrów wynosi 20,76 s. W pierwszej rundzie eliminacji w Gwangju do awansu wystarczył czas 21,42 s. Polak zajął wtedy drugie miejsce w biegu, za Kanadyjczykiem Drelanem Bramwellem (21,15 s).

W drugiej rundzie Artur Zaczek przybiegł piąty z czasem 21,28 s. Bieg wygrał Hua Wilfried Serge Koffi z Wybrzeża Kości Słoniowej w czasie 20,93 s przed Włochem Davide Manentim - 21,01 s, Rosjaninem Arturem Rejsbichem - 21,05 s oraz Australijczykiem o polsko brzmiącym nazwisku Benjamin Jaworski - 21,09 s.

Polska i zarazem Wielkopolska mają już dwa medale w zawodach lekkoatletycznych w Gwangju. W czwartek na najwyższym stopniu podium stanął najlepszy w tej chwili młociarz na świecie, trenujący w Poznaniu Paweł Fajdek. Srebrny medal w skoku w dal wywalczyła natomiast pochodząca z Puszczykowa Anna Jagaciak-Michalska, która reprezentuje AZS Poznań.