Paulina Brzeźna pierwszą liderką kolarskiego wyścigu w Czechach

Nie minął nawet tydzień od kryterium rozgrywanego w pięknej scenerii toruńskiej Starówki, a zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team notują kolejny świetny występ.

Po kryterium w Toruniu przyszła pora na start w międzynarodowym etapowym wyścigu UCI w Czechach Krasna Lipa - Tour de Feminin. W wyścigu startuje 135 zawodniczek z całego świata, natomiast torunianki startują w bardzo mocnym, siedmioosobowym składzie: Paulina Brzeźna-Bentkowska, Ania Plichta, Monika Brzeźna, Agnieszka Skalniak, Aleksandra Kardas czy Katarzyna Wilkos oraz gościnnie Maja Włoszczowska. Już pierwszego dnia Fitnesski sprawiły bardzo miłą niespodziankę - Paulina Brzeźna-Bentkowska wygrała I etap o długości 118,7 km i została pierwszą liderką całego wyścigu. Paulina zdecydowała się na solową akcję w samej końcówce i samotnie minęła linię mety 6 sekund przed grupą zasadniczą, drugie miejsce zajęła mistrzyni Austrii Martina Ritter, a trzecia finiszowała Sheyla Gutierrez z Hiszpanii, na piątym miejscu finiszowała kolejna z Fitnessek Anna Plichta. Przed zawodniczkami Pacificu do pokonania jeszcze cztery etapy; miejmy nadzieję, że jutrzejszy etap będzie równie szczęśliwy jak ten pierwszy.