Dzikie drużyny, zgłaszajcie się. Czarne Pantery ze Słupna już trenują!

- Przygotowania idą pełną parą. Trwają jeszcze końcowe ustalenia składu, ale już nie możemy doczekać się grania! - podkreślają uczestnicy jubileuszowej edycji Mistrzostw Płocka Dzikich Drużyn w piłce nożnej. Wciąż czekamy na zgłoszenia, startujemy 17 sierpnia.
Po emocjach sportowych były nagrody i duch fair play - podsumowanie edycji 2014

Turniej dzikich drużyn - wielka piłkarska pasja

Dzikie drużyny rozpoczęły wyścig po tytuły i medale [FOTO 2014]

To nieprawdopodobne, jak ten czas szybko leci - naszym mistrzostwom stuknęło już 10 lat. W tym czasie przewinęło się przez nie grubo ponad tysiąc młodych zawodników, dla których piłka nożna to coś więcej niż tylko dyscyplina sportu. Szybko też okazało się, że udział w turnieju może być dobrym wstępem do zawodowej kariery piłkarskiej. Tym śladem poszło wielu kilku- i nastoletnich sportowców, którzy dziś stanowią m.in. o sile Młodej Wisły. To m.in. Adam Radwański, Bartłomiej Błachnio, Seweryn Truskolaski, Arkadiusz Majchrzak, Sebastian Dziewanowski.

Znając ich umiejętności, zaangażowanie i wielką pasję do futbolu, jesteśmy przekonani, że już w niedalekiej przyszłości to oni będą grać pierwsze skrzypce w seniorskiej Wiśle. Dowodem na to mogą być Dawid Jabłoński (kilka lat temu najlepszy zawodnik Mistrzostw Płocka Dzikich Drużyn) czy Krystian Pomorski (dał się zapamiętać jako zawodnik z niewiarygodną skutecznością), którzy mają już za sobą debiuty w I-ligowej ekipie nafciarzy.

Jubileusz jest też dobrą okazją, by podziękować Miejskiemu Zespołowi Obiektów Sportowych i Urzędowi Miasta Płocka za pomoc w organizacji turnieju. A dzięki wsparciu sponsorów: firmy Decathlon i baru Tumska możemy zaproponować młodym uczestnikom atrakcyjne nagrody. Przypomnijmy: przez 10 lat rozdaliśmy setki medali, dziesiątki pucharów i statuetek oraz mnóstwo nagród rzeczowych. Tradycją jest też, że podczas wielkiego finału na stadionie miejskim zapraszamy wszystkich uczestników na poczęstunek.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w mistrzostwach? Skompletujcie drużynę (gramy po pięciu w polu plus bramkarz; w składzie meczowym może być 10 osób). Uczestnicy będą podzieleni na dwie kategorie: podstawówki i gimnazja. Najstarszy rocznik - 1999. Uwaga: każda ekipa musi mieć dorosłego opiekuna.

Potem przyjdźcie do płockiej redakcji "Wyborczej" (Królewiecka 12e) po formularz zgłoszeniowy. Wypełnicie go i w ten sposób zgłosicie zespół. Czekamy na was do 10 sierpnia. Losowanie i prezentacja systemu rozgrywek odbędą się 14 sierpnia w siedzibie płockiej "Wyborczej". Mecze eliminacyjne będą rozgrywane na orliku na Winiarach przy ul. Zamenhofa. Wielki finał - najpóźniej 28 sierpnia - na stadionie miejskim.

Już teraz zespoły z dbałością o najmniejsze szczegóły przygotowują się do turnieju. GOPS w Słupnie na Facebooku zamieścił kilka zdjęć opatrzonych podpisem: "Trening ogólnokondycyjny nowo powstałej drużyny [Czarne Pantery - red.] z terenu Gminy Słupno przygotowujący do turnieju dzikich drużyn w Płocku".

Szykuje się też ekipa z Miodowej: - Trwają końcowe ustalenia co do składu. Pracujemy też nad nazwą. Już nie możemy się doczekać grania! - zapowiadają młodzi piłkarze.