Lekkoatletyka. Patrycja Wyciszkiewicz z minimum na mistrzostwa świata w Pekinie

Patrycja Wyciszkiewicz, biegaczka Olimpii Poznań, wynikiem 51,62 s nie tylko zdobyła awans do finału młodzieżowych mistrzostw Europy rozgrywanych w Tallinnie w Estonii, ale wypełniła także minimum uprawniające do startu w sierpniowych mistrzostwach świata seniorów w Pekinie
Polka była druga w swojej serii z czasem 51,62 s, który dał jej awans do sobotniego finału. Wynik zawodniczki z Poznania jest lepszy od rekordu Polski młodzieżowców. Patrycja Wyciszkiewicz przegrała tylko z bardzo szybką Rumunką Biancą Razor i może być pewna występu w sierpniu na mistrzostwach świata seniorów w Pekinie.

Krzysztof Grześkowiak z AZS Poznań startował na 100 metrów i z czasem 10,66 s awansował do półfinału. W swym biegu kwalifikacyjnym był piąty. Wygrał go Holender Hensley Paulina z czasem 10,51 s.