Rozwój Katowice. Pierwszoligowiec szuka piłkarzy na Twitterze za "cztery netto"

PRZEGLĄD PRASY. Kamil Kosowski, były reprezentant Polski, a dziś dyrektor sportowy Rozwoju Katowice ogłosił na Twitterze - "Bramkostrzelny napastnik potrzebny do Rozwoju. 4 tys netto plus chata. Włączam zegar tik tak". Sprawą zajął się katowicki Sport.
Rozwój to beniaminek pierwszej ligi. W klubie nie ma wielkich pieniędzy, a część zawodników łączy grę z pracą na kopalni. "Można się dziwić, w jaki sposób kandydatów do gry szuka klub nie z okręgówki przecież, lecz z zaplecza ekstraklasy; ale można to potraktować jako znak czasów, w których media społecznościowe wpychają się we wszystkie szczeliny ludzkiej aktywności. To, że popularny "Kosa" sięga akurat po nie, choćby i z nadzieją odkrycia przyszłej gwiazdy I-ligowych stadionów, nie jest przecież niczym niezwykłym na współczesnym rynku pracy" - komentuje dziennikarz "Sportu".

"Owszem, ten piłkarski rynek kieruje się innymi zasadami; tu rządzą i dzielą menedżerowie, prawdziwi królowie polowania. To na nich - za drakońskie ryczałty i prowizje" - psioczą otwarcie klubowi prezesi, bo kontrakt z kandydatem do ich drużyny potrafią wyśrubować do absurdalnych rozmiarów.

W twitterowym ogłoszeniu bardziej uderzył mnie jednak tzw. emotikon przy kwocie 4 tysiące netto - zapłakanej buźki. To czytelny kod wysłany przez dyrektora klubu ledwie co I-ligowego: "wiem, rozumiem, kasa jak na ten poziom, że siąść i płakać, no ale może ktoś się skusi..." - czytamy w "Sporcie".

Efekty twitterowych poszukiwań nie są póki co znane.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Zdjęcie adidas Performance Koszulka treningowa black/semi solar yellow (S88060) Zdjęcie ASICS Koszulka treningowa shocking orange (121689JR) Zdjęcie Puma Golf Koszulka treningowa strong bluegreen (568998)
adidas Performance Koszulka... ASICS Koszulka treningowa s... Puma Golf Koszulka treningo...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info