Ekstraliga wróciła do Częstochowy. Dwóch zwycięzców Ligi Juniorów [ZDJĘCIA]

Betard Sparta Wrocław oraz PGE Stal Rzeszów zwyciężyły w inauguracyjnej rundzie tegorocznej Ligi Juniorów. W obu zespołach prym wiedli żużlowcy wywodzący się z Częstochowy. Zawody udało się rozegrać pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Jeszcze kilkadziesiąt minut przed czwartkową rundą Ligi Juniorów rozegranie zawodów stało pod dużym znakiem zapytania. Siąpiący deszcz utrudniał prace torowe, które od samego rana prowadził na stadionie nowy trener i toromistrz drużyny Józef Kafel. Na szczęście tuż przed godziną 17 opady ustały i organizatorzy mogli przystąpić do przygotowania obiektu do jazdy.

Zawody rozpoczęły się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Sędzia Artur Kuśmierz z Częstochowy sprawnie przeprowadzał kolejne gonitwy, by rozegrać regulaminowe czternaście wyścigów. Stąd też pierwsze równanie toru miało miejsce dopiero po ośmiu biegach.

Trudna nawierzchnia nie sprzyjała walce, w związku z czym spragnieni ekstraligi fani mogli zobaczyć niewiele mijanek. Jedną z nich popisał się Damian Drożdż, wyprzedzając doświadczonego Adriana Cyfera, który kilka minut wcześniej zacięcie atakował przez cztery kółka prowadzącego Artura Czaję.

Na torze pojawiło się aż czterech częstochowian, którzy zaprezentowali się z korzystnej strony. Fantastycznie radził sobie Maksym Drabik. "Torres" jedynej porażki z przeciwnikiem doznał w ostatnim biegu ze świetnie dysponowanym Krystianem Rempałą. Znajomością toru wykazał się również Artur Czaja. Nawet po słabszym starcie wyprzedzał rywali na dystansie. Aż 9 na 10 punktów zespołu MRgarden Grudziądz zdobył natomiast Hubert Łęgowik. Łęgowik po kontuzji czuje się na torze już coraz pewniej.

Niestety część zespołów przystąpiła do zawodów w niepełnych składach. W szeregach GKM-u Grudziądz oraz Unii Leszno znajdowali się zawodnicy zdobywający punkty na własne konto, jako "goście". Ponadto tylko dwa kluby miały do dyspozycji zawodnika rezerwowego.

Wyniki I rundy Ligi Juniorów:

I-II. Betard Sparta Wrocław 24 (M. Drabik 9+2, A. Gała 9, D. Dróżdż 6+2)

I-II. PGE Stal Rzeszów 24 (G. Bassara 3+1, A. Czaja 9+1, K. Rempała 12)

III. MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów 19 (A. Cyfer 9, R. Karczmarz 7+1, K. Nowacki 3)

IV. Grupa Azoty Unia Tarnów 18 (E. Koza 7, D. Dąbrowski 3, A. Madej 4+1, P. Rolnicki 4+1)

V. KS Toruń 13 (D. Krzyżanowski 7, I. Kopeć-Sobczyński 1, M. Kościelski 3+1, T. Przywieczerski 2)

VI. MRGarden GKM Grudziądz 10 (H. Łęgowik 9, M. Danielewicz 1, M. Turowski (gość - 3)

VII. Fogo Unia Leszno 8 (M. Piosicki (gość - 7), M. Nowak 8, D. Kaczmarek NS, B. Smektała 0)