Wrocław Trophy 2015: W czwartek przyjeżdżają wszystkie drużyny z 18 państw

W piątek ceremonią otwarcia na Placu Solnym o godz. 21.00 rozpocznie się wielka impreza sportowa we Wrocławiu- trzecia edycja turnieju Wrocław Trophy, której ambasadorami zostali zawodnicy Śląska - Krzysztof Danielewicz i Mariusz Pawełek.
Ponad 200 drużyn z 18 krajów, w 11 kategoriach wiekowych będzie rywalizować na boiskach Stadionu Olimpijskiego (Pola Marsowe) oraz na obiekcie sportowym w Łanach.

Organizatorzy zaplanowali także wiele atrakcji około-turniejowych (konkursy, warsztaty, pokazy).

- Jutro dotrą do nas wszystkie drużyny, ponad 2500 młodych piłkarzy przyjezdnych i około 1500 sportowców z lokalnych drużyn Wrocławia i Dolnego Śląska - mówi Krzysztof Kopertyński, dyrektor turnieju. - To duże przedsięwzięcie logistyczne, bo wszystko musi być perfekcyjnie dograne, aby sportowcy czuli się u nas dobrze i aby za rok znów chcieli przyjechać do Wrocławia- podkreśla Kopertyński.

Program turnieju Wroclaw Trophy 2015 zakłada w czwartek od 12.00 rejestrację zameldowanie uczestników. Natomiast w piątek od 8.30 zaczną się mecze fazy grupowej. Bitwę Bramkarską oraz Ceremonię otwarcia zaplanowano na godz. 21.00 na Placu Solnym, gdzie pojawią się wszyscy sportowcy, by złożyć przysięgę fair-play.

W sobotę i niedzielę na polach Marsowych i w Łanach kolejne mecze fazy grupowej i pucharowej, no i oczekiwane finały.

W niedzielę od 16.00 rozpoczną się ceremonie wręczania nagród RESPECT. Szczegółowy program turnieju dostępny na www. wroclaw-trophy.pl

Wstęp na obiekty sportowe podczas turnieju Wrocław Trophy jest bezpłatny.