Sponsor Lecha Poznań ma kłopoty. Komornik w punktach STS

Komornicy przy pomocy policjantów zajęli we wtorek punkty bukmacherskie firmy STS, m.in. w Katowicach - poinformowało radio RMF FM. STS jest od ponad dwóch lat sponsorem strategicznym Lecha Poznań, a logo firmy widnieje na koszulkach mistrzów Polski.


Wtorkowa akcja ma związek z roszczeniami jednej ze słowackich firm bukmacherskich. Domaga się ona od STS 4 mln zł. "Według przedstawiciela słowackiej spółki, firma STS nie uregulowała opłat licencyjnych za korzystanie z oprogramowania bukmacherskiego" - donosi RMF FM i tłumaczy, że w sprawie, która ma swój początek w latach 90., zapadł już na Słowacji prawomocny wyrok. Teraz toczy się oddzielna sprawa przed sądem w Katowicach.

Rzecznik firmy STS Paweł Rabantek informuje w materiale, że spółka wpłaciła 4 mln zł zabezpieczenia na rachunek sądu. "Zrobiono to właśnie po to, żeby uniknąć komorniczych egzekucji, które zaburzają pracę punktów bukmacherskich. Rzecznik podkreślił jednocześnie, że kwota 4 mln złotych nie jest sumą, która mogłaby zdestabilizować STS" - informuje rozgłośnia.