Wigilia u sportowców z opłatkiem i nagrodami [FOTO]

Ponad 200 gości wzięło w poniedziałek udział w spotkaniu opłatkowym płockiego środowiska sportowego, które odbyło się w Orlen Arenie. Zanim jednak wszyscy podzielili się opłatkiem, prezydent Andrzej Nowakowski nagrodził sportowców i trenerów za ich całoroczny trud.
Dziękując za rywalizację w duchu fair play i tegoroczne sukcesy oraz życząc, by przyszły rok obfitował w sukcesy, wręczył sportowcom i trenerom listy gratulacyjne, a także nagrody pieniężne. Po ostrej weryfikacji dokonań i osiągnięć w sumie nagrody otrzymało 156 zawodników i 24 szkoleniowców.

W tym roku pieniądze z rąk prezydenta odebrali m.in. pływacy, tenisiści, piłkarze ręczni. Najwięcej swoich przedstawicieli miały takie dyscypliny jak wioślarstwo (39 zawodników) oraz sporty walki (23). Jedynego reprezentanta miała piłka nożna. Był nim Olaf Bieńkowski, który w tym roku zajął pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich do lat 14.

Łączna pula nagród wyniosła ok. 180 tys. zł. W zależności od osiągnięć sportowych uhonorowani odbierali czeki w przedziałach od 350 do 2 tys. zł. Na koniec uroczystości życzenia świąteczne złożył kapelan płockich sportowców ks. Krzysztof Jaroszewski.