Trzy medale płockich wioślarzy na mistrzostwach Polski

Ostatnie zawody tej rangi w tym roku odbyły się na jeziorze Gopło w Kruszwicy na długim dystansie, który liczył 8 km.
- Impreza co roku odbywała się na Kanale Żerańskim w Warszawie, a jej organizatorem był zawsze Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Ale w tym roku, z uwagi na ograniczony budżet PZTW, zawody były zawieszone, a nawet miały się nie odbyć - opowiada prezes Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego Jacek Karolak. - Pod koniec wakacji znalazł się inny organizator, który zaproponował zmianę formuły. Do tej pory zawody odbywały się na torze regatowym z trzema nawrotami. Tym razem na dystans 8 km złożyły się cztery długości na klasycznym torze regatowym, co spowodowało, że impreza była bardziej widowiskowa. A na dobry wynik, oprócz szybkiej jazdy, wpływ miały również technika i skuteczność nawrotów.

Dzięki wsparciu gminy Płock i PKN Orlen w regatach wystartowało 20 zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ZST. Zawody tradycyjnie odbyły się tylko w wybranych konkurencjach w dwóch kategoriach: juniorów i seniorów.

Wśród juniorów bezkonkurencyjna okazała się płocka czwórka bez sternika w składzie: Krzysztof Pawłowski, Filip Sikorski, Mateusz Lewandowski, Mateusz Goliszewski. W dwójkach bez sternika juniorów na podium stanęły aż dwie płockie osady. Srebro wywalczyli Piotr Szczepański i Kamil Kamiński, a brąz Patryk Pełka i Damian Rutkowski.

W seniorach, spośród konkurencji długowiosłowych, w programie zawodów były tylko dwójki bez sternika. Płocczanie zajęli czwarte (Łukasz Krajewski i Adrian Pawłowski) oraz piąte miejsce (Damian Salak, Łukasz Lewandowski).

Jak dodaje prezes Karolak, dla wioślarzy były to przedostatnie zawody na wodzie w tym sezonie. - Przed nami jeszcze tylko Centralne Regaty Jesienne Kwalifikacyjne do kadry w Poznaniu, które zaplanowano na 25-26 października. Potem najprawdopodobniej wiosła i łodzie zostaną odwieszone do połowy marca, a zawodnicy będą szlifować kondycję na lądzie - podkreśla szef PTW.