Żużel na Stadionie Narodowym! Wyścig podczas Verva Street Racing

Stadion Narodowy gościł niedawno siatkarzy, przyszła i pora na żużlowców. 20 września podczas imprezy Verva Street Racing - Dakar dojdzie do pierwszego na tym obiekcie wyścigu żużlowego. Wezmą w nim udział m.in. Jarosław Hampel, Emil Sajfutdinow, a także zawodnicy WTS Nice Warszawa.


Stadion Narodowy, choć został zbudowany głównie z myślą o zawodach piłkarskich, gościł niedawno zarówno lekkoatletów (podczas memoriału im. Kamili Skolimowskiej), jak i siatkarzy (w trakcie inauguracyjnego spotkania mistrzostw świata Polska-Serbia). Z kolei na 20 września, w dniu odbywającej się w Warszawie imprezy Verva Street Racing - Dakar, zaplanowano pierwszy w historii obiektu wyścig żużlowy.

- Najważniejsze jest, aby tor umożliwiał płynne złożenie się w łuku - tłumaczy Wojciech Jankowski, wiceprezes Warszawskiego Stowarzyszenia Speedwaya. Z jego ustaleń wynika, że tor będzie miał ok. 170 metrów długości i ok. 8 metrów szerokości na łukach - będzie więc klasycznym minitorem. - Ze względu na ograniczone rozmiary zasugerowałem rywalizację z przeciwległych prostych na dochodzenie. Przed zawodami odbędzie się trening, aby sprawdzić, jak zachowuje się piaszczysto-gliniasta nawierzchnia - dodaje Jankowski.

Swój udział zapowiedzieli już m.in. Jarosław Hampel i Emil Sajfutdinow, z kolei Warszawę reprezentować będą zawodnicy, którzy w latach 2011-2012 w barwach WTS Nice Warszawa zdobyli 4 medale mistrzostw Polski w rozgrywkach o Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz Młodzieżowe Mistrzostwo Polski Par Klubowych.

- Zawodnicy pierwotnie wyrazili zainteresowanie, żeby ponownie założyć żółto-czerwone, warszawskie kevlary. Mam nadzieję, że dzięki wyścigowi osoby odpowiedzialne za miejską infrastrukturę sportową w Warszawie raz jeszcze zastanowią się nad pomysłem usypania toru żużlowego na jednym z niszczejących stadionów w Warszawie, bo na własne oczy będzie można zobaczyć, jak dużym zainteresowaniem cieszą się sporty motorowe w stolicy - kończy Jankowski.

Główną atrakcją Verva Street Racing będzie jednak rywalizacja kierowców, którzy wezmą udział w przyszłorocznym rajdzie Dakar. Swoje umiejętności zaprezentuje m.in. Adam Małysz. Więcej informacji na stronie Verva Street Racing.