Wisła II przegrała, nie pomogły czary Szczepankiewicza[FOTO]

W pierwszym meczu na własnym stadionie występujący w czwartej lidze piłkarze nożni Wisły II Płock przegrali z Narwią Ostrołęka 1:2. Bramkę dla gospodarzy zdobył Damian Szczepański.
Był to drugi mecz ligowy płocczan. Na inaugurację zremisowali oni na wyjeździe z Olimpią Warszawa 2:2. W pierwszym meczu przed własną publicznością młodym nafciarzom przyszło zmierzyć się z rywalem dość wymagającym, który rozpoczął zmagania od wyjazdowego wysokiego zwycięstwa z MKS Ciechanów 4:0.

Podopieczni trenera Artura Serockiego nie przestraszyli się rywala. Zaczęli z wysokiego "C" i po zaledwie dwóch minutach prowadzili 1:0. Celnym uderzeniem z 10 metrów popisał się Damian Szczepański. Goście uparcie dążyli do wyrównania, na szczęście byli nieskuteczni. W 35. minucie mieli rzut karny. Ale bramkarz Wisły Daniel Szczepankiewicz "odprawił czary" nad ustawioną piłką, po czym wyczuł intencje strzelca i złapał futbolówkę.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów, jedni i drudzy stwarzali okazje do strzelenia bramki. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w ostatniej minucie, po błędzie jednego z obrońców, Piotr Kubat wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. I ustalił wynik spotkania na 2:1.

W następnej kolejce Wisła II zagra na wyjeździe z Koroną Szydłowo.

Płocczanie wystąpili w składzie: Szczepankiewicz - Kokosza (75. Truskolaski), Majchrzak, Popławski, Rozmus - Pomorski, Sadowski (85. Błachnio) - Wiśniewski, Radwański (60. Kieplin), Nowicki - Szczepański (20. Dziewanowski)