Zacięta walka maratończyków na Sobótce [FOTO]

50 osób m.in z Płocka, Warszawy, Poznania, Wrocławia ukończyło pierwszy Maraton Pływacki Dookoła Sobótki, który odbył się w niedzielę w Płocku.

Pływacy ścigali się na 500-metrowej pętli. Po ukończeniu każdej z nich uczestnicy mieli do pokonania 50 m po plaży, a potem znów wskakiwali do wody. W ten sposób po wyjściu z wody, kibice mogli na bieżąco obserwować stan rywalizacji.


- Formuła rozgrywania zawodów się sprawdziła. Chwalili ją kibice, a także zawodnicy, którzy startowali w kilkudziesięciu podobnych maratonach. Już zapowiedzieli, że w przyszłym roku również wezmą udział - mówi Sebastian Dymek z Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych, który wcielił się w rolę komentatora zawodów.


Rywalizacja odbyła się na trzech dystansach: 1500, 2000 i 3000 metrów. Pogoda w miarę dopisała. W trakcie zmagań siąpił deszcz, ale nie przeszkodził w przeprowadzeniu imprezy. Walka była tak zacięta, że na tych dwóch ostatnich dystansach rywalizację na trzecim miejscu ukończyło ex aequo dwóch zawodników.


Na najkrótszych dystansach (w kategorii 12-19 lat kobiet i mężczyzn) najlepsze było rodzeństwo Anna i Łukasz Solakowie.


Pozostałe wyniki:

-- kat. 35 lat i starsi (kobiety): Ewa Szała (Koziegłowy)

-- kat. 50 lat i starsi (mężczyźni): 1. Stefan Skrzypek (Wrocław), 2. Lucjan Duda (Płock), 3. Michał Erdmański (Witkowo) i Zbigniew Zieliński (Łomża)

dystans 2000 metrów

-- kat. 20-34 lat (kobiety): 1.Izabella Grzegorczyk (Poznań), 2. Weronika Rutkowska (Płock), 3. Aneta Turalska (Sierpc)

-- kat. 35-49 lat (mężczyźni): 1. Andrzej Zakrzewicz (Płock), 2. Sławomir Staszczyk (Lasocin), 3. Adam Budziło (Płock)

dystans 3000 metrów

-- kat. 20-34 lat (mężczyźni): 1. Piotr Szewczyk (Łódź), 2. Tomasz Biadoń (Warszawa), 3. Radosław Wyrwas (Płock) i Kamil Dobosz (Płock).