Dzikie drużyny rozpoczęły wyścig po tytuły i medale [FOTO]

Aż 28 goli w czterech pojedynkach strzelili piłkarze na inaugurację 9. Mistrzostw Płocka Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej. Rozgrywki rozpoczęły się w poniedziałek na stadionie miejskim. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców ze szkół podstawowych oraz z gimnazjów.
Turniej organizowany przez "Gazetę Wyborczą Płock" i Miejski Zespół Obiektów Sportowych przy współpracy płockiego Urzędu Miasta zaczęły drużyny z grupy starszej, czyli uczniowie szkół gimnazjalnych.

Pierwszego dnia faworyci nie zawiedli, odnieśli pewne zwycięstwa. Z wysokiego "C" rozpoczęli udział w turnieju triumfatorzy dwóch poprzednich edycji - ekipa Jasne Pełne. W meczu otwarcia mistrzostw rozbili Actimel 9:1. Aż pięć goli w tym spotkaniu strzelił Marcin Sulkowski. Został liderem klasyfikacji strzelców, ale szybko dołączył do niego Adrian Synowiec z Drużyny Mistrzów, który w wygranym meczu z Królewskimi Malkar Płock (5:1) zdobył wszystkie gole dla swojej ekipy.

Rywalizacja o tytuł najlepszego snajpera zapowiada się emocjonująco. Chęć wywalczenia statuetki najlepszego strzelca zgłosili również Mateusz Fijałkowski (Jasne Pełne) i Marcin Kuciński z ekipy Spocone Naleśniki, którzy ustrzelili hat tricka.

- Drużyna Mistrzów wygrała pewnie, ale to nie z nimi będziemy mieli najtrudniej - ocenia kapitan ekipy Jasne Pełne Piotr Matlęga. - Z dobrej strony pokazał się zespół Jest Pompa. Oni w ubiegłym roku i dwa lata temu grali pod nazwą Piękni i Młodzi [byli wicemistrzami Płocka dzikich drużyn - red]. Teraz zmienili nazwę, odmłodzili skład, wszyscy to rosłe chłopaki. Myślę, że trudno będzie z nimi wygrać. Poprzednie dwie edycje wygrywaliśmy, teraz chcemy sięgnąć po tytuł po raz trzeci. To byłby prawdziwy wyczyn.

- To bardzo fajny turniej, dobrze przygotowany - chwali Kazimierz Mikołajewski, były międzynarodowy sędzia piłkarski.

W gronie drużyn, które celują w zwycięstwo w turnieju, jest również Duma Płocka. Drużyna ta w poniedziałek miała jeszcze wolne, ale przedstawiciele zespołu byli na stadionie i podglądali przeciwników. Pierwszy mecz Duma Płocka rozegra we wtorek z Drużyną Mistrzów (początek o godz. 11.30).

W innych pojedynkach zagrają: Jasne Pełne - Ekipa Misia (godz. 10), Actimel - FC WPL Ekipa (10.30), Jest Pompa - FC Ogórki (11), Drużyna Mistrzów - Duma Płocka (11.30), Królewscy Malkar Płock - Spocone Naleśniki (12). Za tydzień do walki włączą się dziewczęta oraz uczniowie podstawówek.

Partnerem turnieju jest firma Decathlon, która dla zwycięzców wszystkich trzech kategorii (dziewcząt, szkół podstawowych i gimnazjalnych) ufunduje nagrody. A Bar Tumska podczas wielkiego finału, który zostanie rozegrany 29 sierpnia, przygotuje poczęstunek.

Wyniki 1. kolejki

Grupa A

-- Jasne Pełne - Actimel 9:1 (4:0)

Bramki: Jasne Pełne - Marcin Sulkowski 5, Mateusz Fijałkowski 3, Kamil Kuźnicki 1; Actimel - Andrzej Popielski 1

-- Jest Pompa - Ekipa Misia 6:0 (2:0)

Bramki: Jest Pompa - Konrad Jaskuła 2, Piotr Bugaj 1, Przemysław Bugaj 2, Kamil Olak 1

-- FC WPL Ekipa - FC Ogórki (walkower 6:0)

Grupa B

-- Drużyna Mistrzów - Królewscy Malkar Płock 5:1 (1:1)

Bramki: Drużyna Mistrzów - Adrian Synowiec 5; Królewscy Malkar Płock - Aleksander Więczkowski 1

-- Spocone Naleśniki - Wibrujące Banany 3:3 (0:1)

Bramki: Spocone Naleśniki - Marcin Kuciński 3; Wibrujące Banany - Radosław Więckowski 1, Michał Iwaniak 2

Pauzował zespół Duma Płocka.

Klasyfikacja strzelców

5 - Marcin Sulkowski (Jasne Pełne), Adrian Synowiec (Drużyna Mistrzów)

3 - Mateusz Fijałkowski (Jasne Pełne), Marcin Kuciński (Spocone Naleśniki)

2 - Konrad Jaskuła (Jest Pompa), Przemysław Bugaj (jest Pompa), Michał Iwaniak (Wibrujące Banany)

1 - Kamil Kuźnicki (Jasne Pełne), Andrzej Popielski (Actimel), Piotr Bugaj (Jest Pompa), Kamil Olak (Jest Pompa), Radosław Więckowski (Wibrujące Banany), Aleksander Więczkowski (Królewscy Malkar Płock).