Triumf Petry. Narodziła się nowa tradycja [FOTO, WIDEO]

- Byłem na turniejach plażówki w Niemczech, Szwajcarii i na Węgrzech, ale nawet tam organizacja nie stała na tak wysokim poziomie jak w Płocku - chwali organizatorów turnieju piłki ręcznej plażowej sędzia główny i delegat Andrzej Jaworski. Zawody na Starym Rynku wygrali piłkarze ręczni BHT Auto Forum Petra.
Pochwał i zachwytów nad dwudniowym turniejem nie szczędził nikt. Pod wrażeniem byli uczestnicy, a także przedstawiciele komisji ds. piłki ręcznej plażowej przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce: Klaudiusz Sevković (przewodniczący) i Andrzej Jaworski (wiceprzewodniczący). A także znakomita para sędziowska: Joanna Brehmer - Agnieszka Skowronek. Razem sędziują mecze nie tylko halowej, ale także plażowej odmiany piłki ręcznej już od 15 lat. Często były wyznaczane przez władze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej do prowadzenia spotkań z okazji World Games, a także finałów mistrzostw Europy czy świata. W sumie wystąpiły w blisko 10 imprezach mistrzowskich.

Od dwóch-trzech lat ze względu na mocno napięty grafik zajęć polskie sędzie bardzo rzadko można było spotkać na turniejach rangi mistrzostw Polski. - Jesteśmy po raz pierwszy w tym roku na zawodach. I po raz pierwszy rozgrywanych w centrum miasta. Klimat Starego Rynku jest bajeczny - zaznacza Brehmer. - Jeśli chodzi o organizację, to wszystko jest przygotowane bez zastrzeżeń, bardzo profesjonalnie. To jeden z lepszych turniejów, jaki odbył się w kraju. Poziom sportowy bardzo wysoki. Polskie drużyny coraz częściej rywalizują z najlepszymi drużynami z Hiszpanii, Rosji, Chorwacji, dzięki czemu robią postępy. A my, widzowie, możemy podziwiać bardzo dobry beach handball.

Zobacz pierwszy mecz Petry na turnieju:- Piłka ręczna plażowa to dyscyplina sportu mało znana płocczanom, zupełna nowość. Ale jak się okazało, była to trafiona oferta dla mieszkańców Płocka, w tym licznego środowiska kibiców - dodaje dyrektor ratuszowego wydziału sportu i rekreacji Robert Czwartek. - Tłumy ludzi, którzy przyszli podziwiać zmagania zawodników, potwierdzają, że zasadnicze było zorganizowanie imprezy na Starym Rynku. W Płocku narodziła się nowa tradycja. Życzyłbym sobie, by impreza odbywała się co roku - dodaje Czwartek.

- Atmosfera znakomita. Plaża przed ratuszem prezentuje się przepięknie. Do tego wysoki poziom sportowy. Cóż chcieć więcej. Widać, że organizatorzy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku w przygotowanie tej imprezy. Panowie, czapki z głów - to z kolei słowa uznania Andrzeja Jaworskiego.

Sporo emocji wzbudziły mecze pań. Zobacz rozgrzewkę i mecz piłkarek ręcznych:Na płockiej starówce w sumie rywalizowało 19 ekip (11 męskich i 8 żeńskich). Wśród pań triumfowała drużyna BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, która w finale pokonała Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań. Finał był rozgrywany na raty. Wszystko przez ulewę, która przetoczyła się nad Płockiem. Deszcz wypłoszył z trybun kibiców, ale kiedy ulewa przeszła wszyscy wrócili na miejsca i dopingowali piłkarzy ręcznych BHT Auto Forum Petra. W finale, po zaciętym pojedynku, pokonali aktualnego wicemistrza Polski - ekipę Damy Radę Inowrocław.

Organizatorem imprezy jest BHT Auto Forum Petra. Ale nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie finansowe płockiego Urzędu Miasta i PKN Orlen.