Top 5 na weekend: muay thai i kickboxing, turniej piłkarski tylko dla kobiet, bieg na 15 km...

Dzień otwarty ze sztukami walki w klubie Palestra, bieg na 15 km w ramach Pucharu Maratonu Warszawskiego, turniej piłkarski ?Kobiety Kobietom?, wycieczka rowerowa do Żyrardowa i mistrzostwa Polski amatorów w MTB to nasze propozycje na sportowy weekend. Wybierz coś dla siebie i rusz się w Warszawie!
ZOBACZ WSZYSTKIE IMPREZY SPORTOWE W KALENDARZU "RUSZ SIĘ"

Dzień otwarty i darmowe treningi w klubie Palestra

Podczas dnia otwartego w klubie sportowym Palestra (al. Prymasa Tysiąclecia 83) w sobotę instruktorzy sztuk walki (muay thai, K-1, boks, kickboxing) poprowadzą trzy otwarte, darmowe treningi dla początkujących. W programie również pokazy tarczowania bokserskiego, muay thai oraz pokazowy sparing jednych z najlepszych zawodników w Polsce. Początek o godz. 9.30, udział jest darmowy we wszystkich zajęciach.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 28 czerwca, godz. 9.30, klub sportowy Palestra, al. Prymasa Tysiąclecia 83, więcej informacji na stronie palestra.waw.pl.

Puchar Maratonu Warszawskiego

Cykl biegów organizowanych przez Fundację Maraton Warszawski to jeden ze sposobów na przygotowanie się do wrześniowego biegu na dystansie 42 kilometrów. Od kwietnia do końca sierpnia odbywa się pięć biegów, każdy dłuższy o pięć kilometrów od poprzedniego. W sobotę w trzecim biegu tegorocznego Pucharu Maratonu Warszawskiego trzeba pokonać dystans 15 kilometrów. Kolejne terminy biegów: 2 sierpnia (20 km) i 30 sierpnia (25 km). Start w sobotę o godz. 10 przy ul. Przedwiośnie. Trasa prowadzi ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 28 czerwca, godz. 10, start przy ul. Przedwiośnie za Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, więcej informacji na stronie pzumaratonwarszawski.com.

Turniej piłkarski "Kobiety Kobietom"

Żeńska drużyna piłkarska z Warszawy Chrząszczyki organizuje turniej tylko kobiet. W sobotę i niedzielę na boisku DOSiR-u na Pradze Północ zagrają w sumie 24 drużyny. Mecze fazy grupowej rozpoczną się w sobotę o godz. 10, ćwierćfinały zaplanowano na godz. 15, a półfinały i finał od godz. 10 w niedzielę. Wstęp wolny.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota-niedziela 28-29 czerwca, godz. 10, boisko DOSiR-u na Pradze Północ, ul. Kawęczyńska 44, więcej informacji na Facebooku.

Wycieczka rowerowa do Żyrardowa

Ponad 60 kilometrów na rowerach będą mieli do pokonania uczestnicy niedzielnej wycieczki z Ursynowa. Trasa prowadzi z Warszawy do Żyrardowa, w planie zwiedzanie miasta na rowerach. Zbiórka o godz. 10 pod ursynowskim ratuszem. Udział jest darmowy. Powrót do Warszawy pociągiem ok. 18.30.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 29 czerwca, godz. 10, zbiórka ratuszem Ursynowa, al. KEN 61, przy stacji metra Imielin, więcej informacji na stronie sport.ursynow.pl .

Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów

Popularna wieś letniskowa Urle, położona nad rzeką Liwiec i oddalona o 50 km od Warszawy, będzie gościć w niedzielę uczestników drużynowych mistrzostw Polski MTB amatorów. To bardzo widowiskowa odmiana ścigania na rowerach górskich. Drużyny złożone z trzech lub maksymalnie czterech zawodników startują w 60-sekundowych odstępach na pętli o długości 25 kilometrów. W najważniejszej kategorii open mężczyzn będą musieli pokonać rundę dwukrotnie. W pozostałych kategoriach (mieszanej, czyli mix open, kobiet, juniorów i masters) trzeba przejechać wspólnie 25 kilometrów. Liczy się czas trzeciego zawodnika danej drużyny na mecie. Do udziału w mistrzostwach można się zapisać w dniu zawodów od godz. 8.30. Start wyścigu o 14. Wpisowe: 40 zł od osoby plus 20 zł numer startowy z chipem.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 29 czerwca, godz. 14, biuro zawodów: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach przy ulicy Żwirki i Wigury 4, więcej informacji na stronie polandbike.pl.

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Obserwuj autora na Twitterze