Polacy po raz drugi przegrali z mistrzami świata

W towarzyskim meczu piłki ręcznej reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią 21:24 (12:12). Dla biało-czerwonych był to sprawdzian przed rewanżowym pojedynkiem z Niemcami w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Mając w zanadrzu tak ważny mecz, szkoleniowiec polskiej kadry Michael Biegler oszczędzał siły swoich najlepszych graczy. Cały mecz z Hiszpanami z ławki rezerwowych oglądali m.in. Mariusz Jurkiewicz i Bartosz Jurecki. A do protokołu meczowego w ogóle nie zostali wpisani m.in. Adam Wiśniewski i Kamil Syprzak.

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, choć przez większą część utrzymywała się jednobramkowa przewaga Hiszpanów. Polacy tylko dwukrotnie prowadzili (w 23. minucie 10:9 i 28. minucie 12:11). Dobre zawody rozgrywał Karol Bielecki, który w swoim stylu bombardował bramkę rywali. A z pięcioma trafieniami był najskuteczniejszym zawodnikiem w polskiej ekipie.

Skutecznymi interwencjami popisał się bramkarz Piotr Wyszomirski, który zatrzymał m.in. kontrę Cristiana Ugalde i rzut karny Alberto Rocasa.

W ciągu 10 minut drugiej połowy Hiszpanie zbudowali przewagę, która wynosiła cztery bramki (19:15). Ambitnie grająca polska reprezentacja zdołała dojść mistrzów świata na jedną bramkę, na dwie minuty przed końcem było 21:22. Ale w końcówce bramki zdobywali już tylko Hiszpanie: Jorge Maqueda oraz Raul Entrerrios, który ustalił wynik spotkania.

Przypomnijmy: w pierwszym meczu rozegranym w Ergo Arenie Polacy również przegrali 22:25.

W środę Hiszpanie wracają do Madrytu, skąd udadzą się do Ciudad Real. Tam w Quijote Arena zagrają mecz pokazowy z drużyną złożoną z gwiazd Asobal Ligi.

Reprezentacja polskich szczypiornistów opuści Płock w czwartek. Autokarem pojadą do Magdeburga, gdzie w sobotę odbędzie się rewanżowe spotkanie z Niemcami.

Polska - Hiszpania 21:24 (12:12)

Polska: Wyszomirski, Szmal, Wichary - Grabarczyk 1, Bielecki 6, Michał Jurecki 5, Krajewski 1 (1), Masłowski 1, Krzysztofik 1, Orzechowski 2, Szyba, Chrapkowski 2, Gumiński 2.

Hiszpania: Perez de Vargas, Sierra - Rocas 3, Maqueda 2, Entrerrios 2, Aginagalde 3, Roberto Garcia 2, Ugalde 1, Andreu 1, Antonio Garcia 3, Rivera 3 (1), Goni 3, Mindegia, Molina, Dujszebajew 1 (1).

Kary: Polska - 4 minuty; Hiszpania - 2 minuty.

Sędziowali: Mindaugas Gatelis, Vaidas Mazeika (obaj Litwa).

Zdjęcie Adidas Performance FEATHER TEAM 2 Obuwie do piłki ręcznej (AD542A16E-802) Zdjęcie ADIDAS PIŁKA RĘCZNA STABIL REPLIQUE G79726 Zdjęcie SZALIK NIKE NATIONAL TEAM SCARF
Adidas buty do piłki ręcznej ADIDAS PIŁKA RĘCZNA STABIL ... SZALIK NIKE NATIONAL TEAM S...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info