Sprostowanie: Stowarzyszenie kierowane przez Grzegorza Popielarza nie chce kupować licencji dla Polonii

Prostuję nieprawdziwą informację podaną w sobotnim tekście, jakoby Stowarzyszenie Klubu Sportowego Polonia Warszawa chciało przejąć licencję jednego z klubów grających w pierwszej lidze. SKSPW nie ma takich planów.
W sobotę, w tekście dotyczącym bałaganu w Polonii, napisałem m.in., że "grupa, w której są m.in. Grzegorz Popielarz i Jerzy Engel, chciałaby przejąć licencję jednego z klubów grających w pierwszej lidze, by jak najszybciej awansować". Niezgodność tego fragmentu z prawdą wytknął mi Popielarz, prezes SKSPW, który podkreślił, że celem jego stowarzyszenia absolutnie nie jest przejęcie licencji. Przepraszam czytelników za nie dochowanie standardów i wprowadzenie ich w błąd.

SKSPW, które zawiązało się w marcu 2013 roku, a jego prezesem został Popielarz - przez krótki czas prezes Polonii w czasach Jana Ranieckiego, właściciela klubu w latach 2004-2006 - o kupnie licencji myślało w połowie poprzedniego roku. - Możemy zacząć rozgrywki od klasy B albo od IV ligi, jeśli zgodziłby się Mazowiecki ZPN. Być może kupimy licencję od klubu z wyższej klasy - mówił Popielarz w maju 2013 roku. Mówiło się wówczas, że chodzi o klub z I ligi, być może o Kolejarza Stróże. - Zbieramy oferty, rozmowy trwają - komentował prezes SKSPW.

Ze słów Popielarza wynika jednak, że w tej chwili to nieaktualne.