Mecz dla Marka Jakóbczaka. "Zakręciła się łezka w oku" [FOTO]

W niedzielę piłkarze Starej Wiary Wisły Płock, pamiętający dwa pierwsze - legendarne już - awanse nafciarzy do ekstraklasy, znów połączyli siły.

 

Zagrali z Polonią Warszawa w charytatywnym meczu organizowanym pod hasłem "Pomóżmy Markowi". Godzinę po inauguracyjnym meczu rundy wiosennej Wisły z Górnikiem Łęczna (0:1) na boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie przy Łukasiewicza wybiegli m.in. Jacek Lasocki, Grzegorz Pietrzak, Paweł Kędzierski, Artur Serocki, Piotr Soczewka, Michał Pesta, Wojciech Małocha, Paweł Dylewski, Grzegorz Wenerski, Paweł Sobczak, Artur Kapela, Bogdan Jóźwiak. A także byli widzewiacy: Sławomir Gula i Zbigniew Wyciszkiewicz. W ekipie Polonii wystąpili m.in. Janusz Kopeć, Radosław Tomaszewski czy Dariusz Dźwigała. Arbitrem był sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak.
- Szkoda tylko, że spotykamy się w takich okolicznościach. Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc w tych najtrudniejszych dla mnie chwilach - mówił wyraźnie wzruszony przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marek Jakóbczak, który od stycznia walczy z nowotworem.
Kiedy jego przyjaciele rozgrywali mecz, Marek Jakóbczak z wielką uwagą śledził ich poczynania na boisku z ławki rezerwowych. - Wróciły wspomnienia, porozmawiałem sobie z Leszkiem Harabaszem, Ryśkiem Remieniem. Zakręciła się łezka w oku - powiedział po meczu Marek Jakóbczak.
W niedzielę rozpoczęła się aukcja internetowa, podczas której można licytować koszulki Wisły. Cały dochód zostanie przeznaczony na kosztowne leczenie Marka Jakó

Zagrali z Polonią Warszawa w charytatywnym meczu organizowanym pod hasłem "Pomóżmy Markowi". Godzinę po inauguracyjnym meczu rundy wiosennej Wisły z Górnikiem Łęczna (0:1) na boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie przy Łukasiewicza wybiegli m.in. Jacek Lasocki, Grzegorz Pietrzak, Paweł Kędzierski, Artur Serocki, Piotr Soczewka, Michał Pesta, Wojciech Małocha, Paweł Dylewski, Grzegorz Wenerski, Paweł Sobczak, Artur Kapela, Bogdan Jóźwiak. A także byli widzewiacy: Sławomir Gula i Zbigniew Wyciszkiewicz.

W ekipie Polonii wystąpili m.in. Janusz Kopeć, Radosław Tomaszewski czy Dariusz Dźwigała. Arbitrem był sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak.

- Szkoda tylko, że spotykamy się w takich okolicznościach. Dziękuję wszystkim za wsparcie - mówił wzruszony przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marek Jakóbczak, który od stycznia walczy z nowotworem.

Kiedy obie drużyny rozgrywały mecz, Marek Jakóbczak z wielką uwagą śledził ich poczynania na boisku z ławki rezerwowych. - Porozmawiałem sobie z Leszkiem Harabaszem, Ryśkiem Remieniem, wróciły wspomnienia. Zakręciła się łezka w oku - powiedział po meczu Marek Jakóbczak.

W drugiej połowie przeniósł się na ławkę Polonii, w barwach której również występował. Goście z Warszawy przekazali okolicznościową monetę dwuzłotową wydaną z okazji setnej rocznicy istnienia Polonii Warszawa.

Na koniec wszyscy zawodnicy, kibice stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. W niedzielę rozpoczęła się również aukcja internetowa, podczas której można licytować koszulki Wisły. Cały dochód zostanie przeznaczony na kosztowne leczenie Marka Jakóbczaka.