Płockie Ergowiosła: "A dyrektor pewnie patrzy z góry" [FOTO, WIDEO]

W piątek w sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych "Siedemdziesiątka" odbył się XXII finał Płockich Ergowioseł.
Choć pierwsze wyścigi zostały rozegrane już o godz. 9, wzięli w nich udział m.in. młodzicy, juniorzy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego, uroczyste otwarcie nastąpiło dwie godziny później. Uczestniczyli w nim przedstawiciele zaprzyjaźnionej z płocką "Siedemdziesiątką" szkoły z czeskiej Dobruszki: nauczycielka języka angielskiego - Hana Mužikova i nauczyciel wychowania fizycznego - Milan Pohl.

- W połowie lutego w naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkoły w ergowiosłach, podczas których uczczono pamięć zmarłego w maju ubiegłego roku dyrektora "Siedemdziesiątki" Bernarda Szymańskiego. Dyrektora nie ma już wśród nas, ale pewnie patrzy teraz na nas z góry - powiedział Milan Pohl.

O muzyczną część uroczystości zadbała orkiestra dęta ZST "Siedemdziesiątki". Posłuchaj, jak oni grają...A chwilę później były już tylko emocje sportowe. W szranki rywalizacji stanęły VIP-y: trener kadry ósemki wioślarskiej Wojciech Jankowski, prezes PTW Jacek Karolak, dyrektor ratuszowego wydziału sportu i rekreacji Robert Czwartek, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Leszek Brzeski, biegacz i triathlonista Stanisław Dymek, dyrektor ZST "70" Dariusz Tyburski, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Bogdan Zajączkowski i społecznik Marek Rusek.Najlepszy był Wojciech Jankowski, który w nagrodę oprócz medalu otrzymał statuetkę. Pozostali uczestnicy dostali medale.

Wystartowały również osoby niepełnosprawne: Jerzy Kulik, Stefan Dobaczewski i Daniel Dymek. A także uczniowie szkoły z Dobruszki, zawodnicy wyczynowi, mastersi, nauczyciele i służby mundurowe.