Sport.pl

Dominik Furman oficjalnie zawodnikiem Toulouse FC

21-letni pomocnik Dominik Furman podpisał 4,5-letni kontrakt z naszym klubem - poinformowała w czwartek oficjalna strona Toulouse FC.


Były już zawodnik Legii Warszawa wyjechał na testy medyczne do Francji w środę. Dzień później został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik 10. klubu francuskiej ekstraklasy Toulouse FC. Po pozytywnym wyniku badań Furman podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2018 roku.

Oficjalna strona tfc.info podkreśla, że Furman zamiast jechać na zgrupowanie reprezentacji Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyleciał na testy do Tuluzy. "To najlepszy dowód, że chciał jak najszybciej dołączyć do nowych kolegów, aby jak najlepiej wkomponować się do drużyny prowadzonej przez Alaina Casanovę" - czytamy na stronie klubu.

Furman będzie trzecim Polakiem w tym francuskim klubie, wcześniej grali w nim Władysław Bialazyk (w latach 1948-49) i Anton Groschulski (1963-64). Legia otrzyma za pomocnika 2,7 mln euro. Furman będzie grał z numerem 13. na koszulce. Najbliższy mecz Tuluza zagra w rozgrywkach Ligue 1 w niedzielę z Monaco u siebie (początek spotkania o godz. 17).

Czy Dominik Furman zostanie w 2014 roku podstawowym graczem Tuluzy?
Więcej o: