Norweskie media: "Henning Berg został trenerem wielkiego polskiego klubu"

"Henning Berg został trenerem wielkiego polskiego klubu" - w taki sposób norweskie serwisy internetowe zatytułowały informacje o zatrudnieniu przez Legię norweskiego szkoleniowca.


W czwartek Legia poinformowała, że następcą Jana Urbana będzie norweski trener Henning Berg. - Nie mogę się doczekać, żeby zacząć pracę z nową drużyną, Legia to bardzo duży klub - powiedział norweskiemu serwisowi dagbladet.no Berg w drodze do Polski.

Kasper Wikestad, ekspert norweskiej telewizji TV2, twierdzi z rozmowie z serwisem, że przejście Berga do dużego klubu jest mądrą decyzją w karierze 44-letniego trenera. Według niego to dobre posunięcie również dla polskiej drużyny. Ale zastrzega: - W Warszawie od razu będą oczekiwać dobrych wyników. Bergowi będzie ciężko, jeśli od początku nie zacznie wygrywać.

- Legia to ogromny klub w porównaniu do norweskich realiów, czułem tam ogromną presję, kiedy komentowałem mecz Legia - Molde dla telewizji. To z pewnością będzie ciekawe doświadczenie dla trenera, aby spróbować sił w nowym miejscu, nowym otoczeniu, w takim mieście jak Warszawa - twierdzi Wikestad.

Jak pisze aftenposten.no Berg był przymierzany też niedawno do drugoligowego klubu Honefoss, ale zdecydował się na ofertę z polskiej ligi. Obydwa serwisy zatytułowały swoje informacje o nowej pracy trenera w Legii w podobny sposób: "Henning Berg został trenerem wielkiego polskiego klubu".

Strona internetowa gazety Verdens Gang przy informacji o Henningu Bergu twierdzi, że do roli nowego trenera Legii przymierzany był również inny norweski szkoleniowiec Ole Gunnar Solskjaer, ale prawdopodobnie znajdzie zatrudnienie w angielskim West Bromwich Albion.

Więcej o Legii na Facebooku Warszawa.sport.plCzy decyzja o zatrudnieniu Henninga Berga to dobry ruch Legii?