Paweł Olczak: Kupno licencji? Plotki, nie ma takiej opcji. Polonia chce sportowych awansów

- Nikt z MKS ani ze stowarzyszenia nie prowadzi żadnych rozmów z Termaliką w sprawie kupna licencji. To plotki, nie ma takiej opcji. Nie chcemy iść drogą poprzednich właścicieli - mówi dyrektor sportowy czwartoligowej Polonii Warszawa Paweł Olczak.


Dziennikarz Orange Sport Piotr Jasiński napisał w niedzielę na Twitterze, że z Warszawy docierają ciekawe wieści - Polonia miałaby rozmawiać o kupnie licencji od pierwszoligowej Termaliki (później ta informacja została sprostowana przez jej autora). Polonia zdementowała tę informacje tego samego dnia na klubowym profilu na Facebooku: "Polonia nie prowadzi z nikim rozmów o zakupie licencji na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Życzymy miłej niedzieli".

Chęć kupna licencji stanowczo dementuje też Paweł Olczak, dyrektor sportowy klubu. - Nikt z MKS ani ze stowarzyszenia nie prowadzi żadnych rozmów z Termaliką w sprawie przejęcia licencji. To plotki, nie ma takiej opcji. Nie chcemy iść drogą poprzednich właścicieli.

- I tu nie chodzi o konkretną plotkę związaną z Termaliką, tylko o zasadę generalną. W ogóle nie myślimy o tym, by kupować od kogoś licencję - dodaje Olczak. - Społeczność polonijna nie chce iść drogą poprzednich właścicieli.

- Tworzymy na Polonii nowy klimat, interesują nas tylko awanse sportowe - kończy dyrektor sportowy "Czarnych Koszul".

Po rundzie jesiennej Polonia zajmuje trzecie miejsce w grupie północnej mazowieckiej IV ligi. W 18 meczach poloniści zdobyli 38 punktów, do prowadzącego Bugu Wyszków tracą pięć. Runda wiosenna rozpocznie się 22 marca.

Czy Polonia powinna myślec o kupnie licencji od klubu z wyższej ligi?