Sport.pl

Top 5 pomysłów na weekend: wyścig rowerowy z mistrzynią, triki z piłką, crossfit...

Mocny wycisk z trenerem crossfitu, wyścig z mistrzynią świata w kolarstwie górskim, nauka trików piłkarskich, piknik rowerowy i siatkarski turniej w Arenie Ursynów to pięć sportowych propozycji na najbliższe dni w Warszawie. Więcej imprez znajdziesz w kalendarzu ?Rusz się? na Warszawa.sport.pl.
Memoriał Zdzisława Ambroziaka

To będzie trzydniowe święto siatkówki w Arenie Ursynów. Trzeba się spieszyć z kupnem biletów (na piątkowe mecze kosztują 10 zł, a na sobotnie i niedzielne po 20 zł), w ubiegłym roku, podczas ósmej edycji turnieju mecze były rozgrywane przy komplecie publiczności. W tym roku kibice zobaczą również sześć drużyn: AZS Politechnikę Warszawską, wicemistrza Polski ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, włoską Perugię, Wkręt-Met AZS Częstochowa, Czarnych Radom i Lotos Trefl Gdańsk. W piątek o 17 Politechnika zagra z Wkręt-Metem, a o 19 Lotos Trefl z Czarnymi. W sobotę pierwszy mecz o 13 (przegrani z piątku), kolejne o 15.30 (ZAKSA z wygranym pierwszego piątkowego spotkania) i 18 (Perugia z wygranym drugiego). Dwa ostatnie spotkania zaplanowano na niedzielę. O godz. 12 mecz o 3. miejsce, a finał memoriału rozpocznie się o 14.30.

KIEDY, GDZIE, JAK? Piątek - niedziela, Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, więcej informacji na stronie ambroziak.org.pl.

Otwarcie Wieliszewskiej Trasy Crossowej

Chcesz się zmierzyć w wyścigu na rowerze górskim z legendą MTB? Okazja będzie w sobotę w podwarszawskim Wieliszewie, gdzie na otwarciu nowej trasy crossowej pojawi się mistrzyni olimpijska i wielokrotna mistrzyni świata w kolarstwie górskim, Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa. Po oficjalnym otwarciu słynna kolarka przejedzie 12,5-kilometrową trasę na czas, a wszyscy chętni będą mogli po niej wystartować w wyścigu indywidualnym i spróbować pobić wynik Norweżki. Zapisy do wyścigu w biurze zawodów od godz. 8-10.30, start jazdy indywidualnej na czas o godz. 11.30.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 5 października, godz. 11.30, biuro zawodów w Gminnym Centrum Kultury, ul. Stanisława Moniuszki 2 w Wieliszewie, więcej informacji na stronie mazoviamtb.pl.

Triki z piłką w nowej szkółce

Triki z piłką to ich pasja i życie. Trenerzy nowo powstałej i jedynej jak dotąd w Polsce szkółki piłkarskiego freestyle'u są chcą zarazić tą pasją swoich uczniów. Od września na Woli działa Akademia Be Freestyle. Jej ambasadorem jest Szymon Skalski, zwycięzca zawodów Red Bull Street Style 2013 w Tokio. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy, a zapisać się można na stronie akademiafreestyle.pl.

KIEDY, GDZIE, JAK? Akademia Be Freestyle, hala przy ul. Obozowej 60, więcej informacji na stronie akademiafreestyle.pl.

Crossfit w Elektromocy

Na Bielanach powstaje nowy tzw. box do uprawiania coraz bardziej popularnego crossfitu. Nowe miejsce oficjalnie zacznie działalność 4 listopada, ale przez cały październik można wziąć udział w darmowych treningach. Instruktorzy zapraszają zarówno początkujących, którym pokażą na czym polegają ćwiczenia, jak i bardziej zaawansowanych. Treningi w Crossfit Elektromoc będą się odbywać we wtorki (godz. 19), czwartki (18.30), soboty (12) i niedziele (11).

KIEDY, GDZIE, JAK? Crossfit Elektromoc, ul. Żeromskiego 17, więcej informacji na Facebooku.

Piknik rowerowy i zawody MTB

Mnóstwo atrakcji czeka w sobotę na terenie Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie na miłośników rowerów. Ci, którzy chcą się pościgać na rowerach górskich, mogą wystartować w zawodach z cyklu Legia MTB Maraton. Przewidziano trzy dystanse: 60, 40 i 20 km (zapisy od godz. 9, wyścigi od godz. 12). Będzie można też kibicować żołnierzom w Mistrzostwach Wojska Polskiego w MTB. Przez cały dzień na terenie AON-u będzie trwał piknik rowerowych z konkursami i zawodami dla dzieci i młodzieży. W programie imprezy m.in. zawody w duathlonie, slalom rowerowy, wyścig "kto wolniej" i rzuty do kosza na rowerze.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota, 5 października, godz. 12, Akademia Obrony Narodowej, ul. Chruściela 103, więcej informacji na legia-mtbmaraton.pl.

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl.

Więcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie.

Więcej o: