Rusz się. W niedzielę rowerowe święto w centrum Warszawy

Zawody dla amatorów na rowerach szosowych i górskich w kilkunastu kategoriach oraz główny wyścig z udziałem zawodowców - to program czwartej edycji Memoriału Stanisława Królaka. Rowerowe święto rozpocznie się w niedzielę w samo południe na Krakowskim Przedmieściu.
Rusz się. Zobacz, co jeszcze w ten weekend w Warszawie

W najbliższych dniach w Warszawie i okolicach odbędzie się kilkadziesiąt imprez na świeżym powietrzu lub w halach, w których można wziąć udział lub je obejrzeć. Szczególnie polecamy pięć propozycji.

Rowerowy Memoriał Stanisława Królaka

Po raz pierwszy ta kolarska impreza zawita do stolicy. W niedzielę Krakowskie Przedmieście i okoliczne ulice zamienią się w rowerowe miasteczko. Na pętli o długości 1600 metrów będą mogły się ścigać dzieci, młodzież i dorośli, zarówno na rowerach szosowych, jak i górskich. Organizatorzy przewidzieli wyścigi w kilkunastu kategoriach wiekowych. Po amatorach na trasę wyjadą zawodowcy, którzy będą musieli pokonać 56 kilometrów, w tym stromy podjazd po kostce na ulicy Bednarskiej. Zapisy od godz. 9 w biurze zawodów, początek zawodów dla amatorów o godz. 12, a start wyścigu głównego zawodowców o godz. 17.30 przy hotelu Bristol (ul. Krakowskie Przedmieście 42).

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela, 18 sierpnia, godz. 12, biuro zawodów - ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza przy hotelu Europejskim, więcej informacji na stronie memorialkrolaka.pl.

Puchar Polski w krykiecie

Jeśli masz dużo wolnego czasu i jesteś spragniony nowych sportowych emocji, to Puchar Polski w krykiecie może ci się spodobać. Pięć najlepszych drużyn w kraju zmierzy się w weekend w Warszawie w turnieju finałowym. Meczów będzie sporo, bo każda drużyna rozegra trzygodzinne spotkanie z czterema pozostałymi. Gdzie i kiedy obejrzeć krykiecistów? W sobotę i niedzielę w klubie Panorama.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota i niedziela, od godz. 9, Panorama Country Club, ul. Romantyczna 3, więcej informacji na Facebooku.

Kolarskie wyścigi szosowe w Górze Kalwarii i Żyrardowie

To dwie ostatnie w tym sezonie imprezy z cyklu ogólnopolskich wyścigów szosowych dla wszystkich, zarówno amatorów, jak i kolarzy z licencjami. W sobotę będą się ścigać w Górze Kalwarii na dystansach 26 i 52 km. Zapisy w dniu zawodów od godz. 8 na starcie, początek wyścigu o godz. 10. W niedzielę kolarze przeniosą się do Żyrardowa - do wyboru 22 i 44 km. Tam również zapisy od 8, a start o 10.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota, 17 sierpnia, godz. 10, Góra Kalwaria, biuro zawodów - ul. Księdza Zygmunta Sajny, niedziela 18 sierpnia, godz. 10, biuro zawodów - ul. Jodłowskiego, więcej informacji na stronie ztc.pl.

Darmowy trening boot camp light

To lżejsza i darmowa wersja treningów, które zostały opracowane na podstawie ćwiczeń wykonywanych w trakcie szkoleń armii amerykańskiej. W ciągu tygodnia zwolennicy wyczerpujących treningów w plenerze spotykają się kilka razy w warszawskich parkach. W niedzielę możesz się przekonać na własnej skórze, czy boot camp jest dla ciebie.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela, 18 sierpnia, godz. 11, park Kępa Potocka, więcej informacji na stronie bootcamppolska.pl.

Longboardowy Tłusty Czwartek

Czwarty dzień tygodnia to w Warszawie tradycyjnie już dzień longboardów. Miłośnicy "długich desek" spotykają się pod Stadionem Narodowym (al. Poniatowskiego 1), wspólnie jeżdżą i trenują nowe tricki. Jeśli jesteś nowicjuszem, zawsze możesz podpatrzeć jak jeżdżą bardziej doświadczeni longboardziści. Zbiórka o godz. 19.30.

KIEDY, GDZIE, JAK? Czwartek 22 sierpnia, godz. 19.30, Stadion Narodowy, al. Poniatowskiego 1, więcej informacji na Facebooku.

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl. Więcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie.