Polka wygrała Puchar Świata w maratonie na rolkach

Aleksandra Goss z Konstancina-Jeziornej zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w maratonie na rolkach. Sukces zapewniła sobie w sobotę podczas ostatniej imprezy cyklu w chińskim Suzhou.

Rusz się. Jeździsz na rolkach? W czwartek Nightskating Warszawa

Po czterech wyścigach zaliczanych do klasyfikacji generalnej World Inline Cup Goss zajmowała pierwsze miejsce ze sporą przewagą nad drugą w rankingu Francuzką Justine Halbout. Po piątej, ostatniej eliminacji cyklu Pucharu Świata w maratonie na rolkach w Suzohou w Chinach Polka utrzymała pozycję liderki - poinformował Polski Związek Sportów Wrotkarskich .

Do zwycięstwa w Pucharze Świata 24-letniej rolkarce wystarczyło w tym sezonie oprócz startu w Suzhou siódme miejsce na zawodach w Rennes, piąte w Dijon i trzecie w Ostrawie. W ubiegłym roku Goss, podczas pierwszego sezonu startów w cyklu PŚ, zajęła drugie miejsce.

Rolkarka z Konstancina-Jeziornej w lipcu brała udział po raz pierwszy w World Games w Kolumbii, gdzie w wyścigu na 10 000 metrów zajęła 12. miejsce.

Aleksandra Goss w sezonie letnim uprawia wrotkarstwo szybkie, ma na koncie m.in. tytuły mistrzyni Polski w maratonie na rolkach. Zimą ściga się na łyżwach, w tym roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu na 5000 metrów.