Srebro płockich szczypiornistów w Holandii

Dwóch graczy plażowej odmiany piłki ręcznej płocczanie Marcin Miedziński i Filip Koper zajęli z ekipą BHT Piotrkowianin drugie miejsce w holenderskim Tilburgu. Dwójka szczypiornistów została wypożyczona z BHT Petrochemia Płock tylko na czas tych zawodów.
Holenderski turniej to jedna z największych europejskich imprez, gdzie punkty można zdobyć w rankingu prowadzonym przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF). Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego w tym roku zdobyła już mistrzostwo Polski oraz ze wszystkich polskich drużyn zajmuje najwyższą lokatę w europejskiej klasyfikacji.

Piotrkowianin, bez kilku najmocniejszych zawodników, jechał do Holandii, mając świadomość, że o miejsce w czołówce będzie bardzo trudno. Dlatego zwrócił się do kołowego Marcina Miedzińskiego i Filipa Kopra o wsparcie drużyny, w tym ważnym dla nich turnieju. Płocczanie przystali na propozycję i okazali się świetnym wzmocnieniem zespołu. Dopiero w finale BHT Piotrkowianin musiał uznać wyższość ekipy z Węgier, z którą wcześniej w fazie grupowej triumfował.

Dzięki tym występom BHT Piotrkowianin zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn europejskich. Płocka BHT Petrochemia, dzięki punktom zdobytym tylko w polskich rozgrywkach, zajmuje 32. lokatę w Europie.

Marcin Miedziński i Filip Koper mogą ten sezon plażowy zaliczyć do bardzo udanych. Obaj prezentują bardzo wysoką formę, a z drużyną Petrochemii zajęli piąte miejsce w mistrzostwach Polski. Do tego Miedziński, na co dzień rozgrywający pierwszoligowej Pomezanii Malbork, stał się czołowym zawodnikiem polskiej kadry. W tegorocznych mistrzostwach Europy był jej najlepszym strzelcem. W grze na plaży koledzy wykorzystują jego świetne warunki fizyczne, dogrywając mu piłkę tak, aby ten mógł oddawać rzuty z powietrza.

W tym sezonie pozostał już ostatni turniej piłki ręcznej plażowej, który zostanie rozegrany w Świnoujściu (16-18 sierpnia). Drużyny będą rywalizowały w zawodach o Puchar Polski. Marcin i Filip będą reprezentować z powrotem barwy drużyny BHT Petrochemii Płock.