Budżet? Dwa razy niższy od Vive, ale walczymy o mistrzostwo

Orlen Wisła Płock jest w stanie w tym sezonie wywalczyć tytuł mistrza Polski i awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów - zapowiedzieli na poniedziałkowej konferencji prasowej w ratuszu przedstawiciele klubu i miasta. Mariusz Jurkiewicz podpisywał w tym czasie dwuletni kontrakt z nafciarzami.
Pozyskanie Jurkiewicza z upadłego hiszpańskiego Atletico to drugi wielki transfer klubu z Płocka, wcześniej umowę podpisał inny reprezentant Polski Marcin Lijewski.

- Rozmawiałem z Wisłą już dawno, miałem z Atletico czteroletni kontrakt, minęły trzy sezony, więc pewnie w Płocku pojawiłbym się za rok. Ale sytuacja w klubie przyspieszyła te plany - mówił Mariusz Jurkiewicz. - Podoba mi się hala, jest na najwyższym poziomie. A kibice? W październiku podczas meczu z Holandią doping był fantastyczny.

31-letni rozgrywający dodał, że zna zespół, z częścią piłkarzy gra w reprezentacji, z Ivanem Nikceviciem grał w Pampelunie, z ligi hiszpańskiej pamięta Petara Nenadicia. Do Płocka przeprowadza się z rodziną.

W ratuszu poza Jurkiewiczem, prezesem i wiceprezesem klubu, prezydentem Płocka pojawił się z tłumaczką także trener Manolo Cadenas, od piątku przebywający w Płocku. Zdradził, że żona była już na mszy w katedrze. Dziś był już pierwszy dzień w pracy. - Mariusza oceniam bardzo wysoko, znamy się od ponad 10 lat, ale jego wartość i skuteczność wciąż rosną - chwalił szkoleniowiec z Hiszpanii.

Prezes SPR Orlen Wisły Robert Raczkowski zapewniał: - Mimo że mamy budżet na najbliższy sezon o połowę niższy niż Vive Kielce, to obecny skład gwarantuje nam godną i realną walkę o mistrzostwo Polski.

Prezydent Andrzej Nowakowski dodał: - Pieniądze nie grają! Drużyna w tym składzie jest w stanie powalczyć o awans do Ligi Mistrzów.

Za kilka tygodni nafciarze zagrają dwumecz z Montpelier o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, najpierw we Francji, termin nie jest jeszcze ustalony (28 lub 29 sierpnia), rewanż - 1 września w Płocku. Klub nie wyklucza, że będzie jeszcze jakiś transfer w najbliższych dniach.

Ważna informacja dla kibiców: w środę 24 lipca o godz. 17 w Orlen Arenie odbędzie się trening zespołu, otwarty dla widzów. Wejście do hali - od strony stadionu.