Arkadiusz Gardzielewski wygrał Bieg Ursynowa. Do pobicia rekordu trasy zabrakło mu kilku sekund

Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia zwyciężył w siódmej edycji Biegu Ursynowa na dystansie 5 km. Do pobicia rekordu trasy Henryka Szosta z ubiegłego roku (13:59) zabrakło mu pięciu sekund. Wśród kobiet najszybsza była Dominika Nowakowska z Lęborka.

Rusz się. Mnóstwo sportowych imprez w stolicy. Zobacz, co jeszcze w Warszawie

W VII Lotto Biegu Ursynowa wystartowało ponad 1600 zawodników z całej Polski. Wśród nich czołówka biegaczy długodystansowych z kraju i zagranicy. Najszybciej trasę 5 km pokonał w tym roku Arkadiusz Gardzielewski - w czasie 14 minut i 4 sekund - i to jemu przypadł tytuł Mistrza Polski w biegu ulicznym na tym dystansie. Drugi był Artur Kozłowski, a trzeci Artur Kern.

Wśród kobiet rywalizacja toczyła się pomiędzy Agnieszką Mierzejewską, Aleksandrą Jawor, Dorotą Grucą i Dominiką Nowakowską. Ta ostatnia dość szybko wybiła rywalką z głowy nadzieję na odebranie jej tytułu mistrzyni Polski i do Lęborka po raz drugi z rzędu wróci ze złotym medalem.

Gośćmi honorowymi imprezy byli Lidia Chojecka, aktualna rekordzistka Polski na 5000m, olimpijska i trzykrotna halowa mistrzyni Europy na 1500m oraz Sławomir Majusiak, najszybszy żyjący zawodnik w historii polskiej lekkoatletyki na dystansach 3000 m i 5000 m.

Więcej informacji na stronie: biegursynowa.pl