Największy Bieg Ursynowa w historii. Są jeszcze wolne miejsca na liście startowej

Jeszcze około trzysta wolnych miejsc zostało na liście startowej do Biegu Ursynowa. 15 czerwca w zawodach, które są jednocześnie mistrzostwami Polski w biegu ulicznym na 5 km, ma wystartować 2,5 tys. biegaczy.
Rusz się. Frisbee, longboardy i bieg wokół Stadionu Narodowego. Co jeszcze w Warszawie?

"Prawdopodobnie najszybsza atestowana trasie na 5 km w Polsce" - tak zachęcają do udziału w Lotto Biegu Ursynowa jego organizatorzy. A do wyczerpania puli 2,5 tys. miejsc na liście startowej niewiele brakuje - w poniedziałek było na niej już tylko około trzysta wolnych miejsc.

Siódma edycja największego ursynowskiego biegu odbędzie się 15 czerwca. Zawody będą jednocześnie drugimi oficjalnymi Otwartymi Mistrzostwami Polski w biegu ulicznym na 5 km pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na starcie zobaczymy m.in. Dominikę Nowakowską, która będzie bronić ubiegłorocznego tytułu mistrzyni Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km. Gośćmi imprezy będą: Lidia Chojecka - rekordzistka Polski na dystansie 5 km i Sławomir Majusiak - jeden z najwybitniejszych biegaczy w historii polskiej lekkoatletyki.

Bieg Ursynowa od tego roku zyskał nowego partnera tytularnego, którym jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Wymierny efekt tej współpracy jest już widoczny: w tym roku dla amatorów biegania zostało przygotowanych o tysiąc więcej pakietów startowych niż w roku ubiegłym.

- Od ubiegłego roku dzielnica Ursynów zacieśnia współpracę z Totalizatorem Sportowym, zarządzającym największym obiektem sportowo-rekreacyjnym na terenie Ursynowa, czyli Torem Wyścigów Konnych Służewiec. We wrześniu ubiegłego roku przy okazji pierwszego Dnia Ursynowskiego na Torze Służewiec zorganizowaliśmy bieg "Wielka Ursynowska" na dystansie 5 km poprowadzony torem, na którym na co dzień ścigają się konie. Udana współpraca przy tamtej imprezie zachęciła obie strony do współdziałania przy Biegu Ursynowa - tak o współpracy z nowym partnerem Biegu Ursynowa mówi burmistrz dzielnicy Piotr Guział.

Start i meta Biegu Ursynowa będą zlokalizowane przy ursynowskim ratuszu, a uczestnicy pobiegną al. KEN, ulicami: Herbsta, Romera i Surowieckiego oraz ponownie al. KEN.

Wpisowe wynosi 40 zł, zapisy i więcej informacji o biegu na stronie biegursynowa.pl.