Powracają nocne biegówki na Kabatach

Świetne warunki do biegania na nartach panują w Lesie Kabackim. Towarzystwo Narciarskie Biegówki powraca do pomysłu regularnych spotkań narciarzy na Kabatach.
Pierwszą w tym roku okazję do wspólnego biegania na nartach po Lesie Kabackim wszyscy chętni będą mieli we wtorek 15 stycznia. - Od trzech lat co roku w sezonie zimowym organizujemy nocne bieganie na nartach, udział w imprezie jest darmowy, a jeśli ktoś nie ma sprzętu, to może wypożyczyć buty, narty i kijki na miejscu - tłumaczy Tomasz Zubowicz z TN Biegówki.

Na spotkanie mogą przyjść wszyscy, nawet początkujący biegacze. W takich wypadkach organizatorzy dzielą uczestników na grupy dla mniej i bardziej zaawansowanych.

Bieganie na nartach po Lesie Kabackim wieczorami ma swoje plusy. - W godzinach wieczornych na ścieżkach jest już pusto, narciarze mają wtedy o wiele więcej miejsca niż w ciągu dnia czy w weekend - twierdzi Zubowicz.

Nocne bieganie na nartach, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, ma odbywać się regularnie. W ubiegłym roku były to środy, w tym roku narciarze mają się spotykać we wtorki o godz. 19. Dodatkowo planowane są też zajęcia nauki jazdy na nartach w czwartki. Zbiórki przed wypożyczalnią nart By The Way przy ulicy Wąwozowej 31. Więcej informacji na Facebooku TN Biegówki.