Artur Siódmiak jak Gortat i Możdżonek: Też organizuje campy dla dzieci

Ruszyły zapisy na trening piłki ręcznej dla dzieci z Arturem Siódmiakiem. Były reprezentant Polski poprowadzi pierwszy camp w niedzielę 4 listopada w hali Torwar w Warszawie.
Artur Siódmiak to kolejny znany sportowiec po koszykarzu Marcinie Gortacie i siatkarzu Marcinie Możdżonku, który organizuje treningi dla dzieci. Po zakończeniu kariery sportowej wicemistrz świata z 2007 roku otworzył Akademię Piłki Ręcznej. Promować ją będą jednodniowe zajęcia, które mają zachęcić dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu. Pierwsze odbędą się w niedzielę 4 listopada na Torwarze. Zapisy prowadzone są na stronie www.akademiapilkirecznej.pl.

Podczas niedzielnego campu przez trzy godziny zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej (od godz. 10) poprowadzą specjaliści z Akademickiego Związku Sportowego. Natomiast od 13 do 16 odbędzie się trening z Arturem Siódmiakiem. W programie solidna rozgrzewka i trening, który będzie się składał z kilku stacji - podań, rzutów, kozłowania i gry na boisku.

Na zakończenie każde z dzieci otrzyma upominki od Fundacji Artura Siódmiaka oraz partnerów campów, a także może zdobyć autograf Artura na plakacie kadry narodowej czy zrobić sobie z nim zdjęcie. Dodatkowo podczas każdego spotkania zostaną wyróżnieni najlepsi uczestnicy treningu, którzy otrzymają nagrody.

Zajęcia w Akademii Piłki Ręcznej będą przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Początek zajęć na hali Torwar w niedzielę 4 listopada o godz. 10, trening z Arturem Siódmakiem od 13.