W weekend Derby na Służewcu: konie i kapelusze

W weekend wielkie Derby na Wyścigach. Przez dwa dni odbędzie się 18 gonitw z udziałem 199 koni. Dżokeje będą się ścigać o nagrodę pod patronatem prezydenta RP, a panie rywalizować na najpiękniejsze kapelusze jak w Ascot
Jest się o co bić - pula nagród dla najlepszych jeźdźców to 430 tys. zł. Te pieniądze będą mogli zarobić w trakcie największej imprezy sezonu na Wyścigach. Derby Warszawy to aż dwa dni gonitw i sportowych emocji na służewieckim torze.

Najbardziej emocjonującą gonitwą sobotniego, pierwszego dnia turnieju będzie wyścig 4-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej o nagrodę prezesa Totalizatora Sportowego.

Kulminacja nastąpi dzień później przy niedzielnym biegu o wielką 68. Nagrodę Derby (godz. 16.15). W tym roku jest 16 pretendentów do zdobycia błękitnej wstęgi i nagrody pieniężnej dla dżokeja. - Konie wygrywające tę gonitwę stają się bohaterami publiczności i przechodzą do historii toru - mówi Przemysław Stasz, rzecznik Toru Służewiec. Organizatorzy zadbali o komfort widzów, bo przebieg zmagań będzie można śledzić również na wielkim telebimie.

W przerwach między gonitwami zaplanowano mnóstwo atrakcji dla kibiców. W sobotę będzie to m.in. pokaz ujeżdżania i inne pokazy z udziałem koni.

W niedzielę odbędzie się też tradycyjny, wzorowany na słynnym zwyczaju z angielskiego Ascot, konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Choć na Służewcu nie pojawi się brytyjska królowa, właścicielka najpiękniejszego nakrycia głowy wygra m.in. tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Bułgarii, weekend w hotelu Sheraton, biżuterię czy bilety do teatru Kwadrat.

Będą też atrakcje dla najmłodszych: dmuchana gąsienica, malowanie buziek, kącik rysunkowy, trampolina, siłomierz kopacza, piłkarzyki, cymbergaj, duże szachy, hula hop. Będą też kramy z zabawkami, ceramiką, kosmetykami, książkami, biżuterią naturalną, kapeluszami i usługami kosmetycznymi, obrazami, karykaturami.

Bilety na sobotę w cenie 5 zł (strefa B), 15 zł (strefa B + parter Trybuny Honorowej), 25 zł - rodzinny (strefa B + parter Trybuny Honorowej dla dwóch osób dorosłych i minimum jednego dziecka) - do nabycia na miejscu w kasach. W niedzielę będą dostępne tylko bilety do strefy B za 10 zł.

Dotrzeć na miejsce można samochodem (wjazd od ul. Puławskiej 266), tramwajami linii 4 i 10 oraz autobusami linii 136, 192, 300, 709, 715, 727, 739.