Zadyma pod stadionem w Płocku. 9 kibiców zatrzymanych

Grupa ok. 90 kibiców Olimpii Elbląg pod wpływem alkoholu nielegalnie próbowała wtargnąć na stadion w Płocku, gdzie odbywał się mecz I ligi pomiędzy Wisłą Płock a Olimpią Elbląg. Doszło do przepychanek z policją. 9 osób - w tym 7 z Elbląga i okolic oraz dwie z Warszawy - pod zarzutem czynnej napaści na funkcjonariusza zostało zatrzymanych.
- Oni się zdenerwowali, że nie mogą wejść na stadion, więc zaczęli rzucać butelkami i kamieniami. Według relacji służ ochrony osoby te były pijane, dlatego nie zostały wpuszczone na obiekt - mówi rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek. - Interwencja policjantów ograniczyła się jedynie do sformowania szyku. Ochrona użyła gazu. Żaden z policjantów nie ucierpiał.

Jak poinformował klub z Płocka na mecz przyjechało 280 kibiców drużyny przyjezdnej, większość z nich była z Warszawy (Olimpia Elbląg i Legia Warszawa trzymają ze sobą "zgodę"). - Na stadion nie wpuściliśmy 90 osób, które były bardzo pijane. Zanim przyjechali do Płocka wcześniej zostali zatrzymani za rozróby na stacji benzynowej w Mławie - dodaje specjalista ds. marketingu Wisły Płock Tomasz Marzec.