Snowpark w Warszawie jest. Tylko czasem śniegu brakuje

Od kilku sezonów snowboardziści w Warszawie mogą się wyszaleć na specjalnym torze przeszkód na Ursynowie. IHD Snowpark działa na górce Trzy Szczyty w pobliżu ulicy Kazury, popularnie zwanej Kazurką.
I Have a Dream Snowpark na Ursynowie działa od 2007 roku dzięki zapaleńcom z Warszawskiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych. Na popularnej Kazurce ustawili kilka przeszkód do uprawiania jibbingu, czyli jazdy na snowboardzie po tzw. boxach i railach. - Teraz w snowparku mamy zainstalowane cztery boxy i jeden rail. Każdy może do nas przyjść i za darmo pojeździć - zachęca Marcin Dymowski z Warszawskiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych. Problemem, szczególnie w tym sezonie, był brak śniegu. - Działanie naszego snowparku bardzo uzależnione jest od pogody. W tym roku na początku zimy temperatury były plusowe i nie było śniegu. Lepsze warunki były dopiero w styczniu i w lutym. W przyszłym sezonie planujemy dowozić śnieg do snowparku, aby dłużej można było jeździć - mówi Dymowski. Według niego snowpark na Ursynowie, to jedyne takie miejsce w Warszawie, a może i nawet w całym województwie, gdzie można uprawiać jibbing.

Jeśli spadnie wystarczająco dużo śniegu, stowarzyszenie zaprasza wszystkich chętnych jeszcze w tym sezonie. Aktualne informacje na temat warunków w snowparku można znaleźć na na profilu na Facebooku.

IHD (I Have a Dream) Snowpark, Góra Trzy Szczyty przy ulicy Kazury na Ursynowie, wstęp bezpłatny, więcej informacji na stronie www.ihd.waw.pl