Polańczyk, Ostrowski, Rzepka... Ożyły wspomnienia z tamtych lat

- Nic się nie zmienił. Wysoki, szczupły i strzela bramki tak jak kiedyś - wspominali z sentymentem kibice, oglądając grę Wojciecha Małochy podczas charytatywnego meczu byłych zawodników Wisły z reprezentantami Polski.
Z jednej strony drużyna złożona z wybitnych zawodników Wisły Płock. Ich rywalami wiślacy, którzy mają za sobą występy w kadrze Polski. Na boisku aż roiło się od gwiazd. Zagrali m.in. Andrzej Więckiewicz, Jacek Lasocki, Grzegorz Wenerski, Witold Słabkowski, Piotr Soczewka, Wojciech Małocha, Jan Polańczyk, Paweł Kędzierski, Jan Zieliński, Tomasz Krajewski, Leszek Pietrzak, Piotr Szpakowicz. A także Krzysztof Koszarski, Włodzimierz Dorobek, Paweł Sobczak, Adam Majewski, Marek Rzepka, Marek Ostrowski, Jacek Przybylski, Bogusław Pachelski, Paweł Dylewski, Grzegorz Maćkiewicz, Grzegorz Jarzyński, Krzysztof Wachaczyk.

Panowie jak za dawnych lat dostarczyli kibicom wielu emocji. Spotkanie obfitowało w sytuacje podbramkowe, akcje indywidualne, a także faule. Po jednym z nich sędzia podyktował rzut karny. I choć bramki strzelali Majewski, Polańczyk, Szpakowicz, Dylewski, Sobczak czy Pachelski, to największe brawa od kibiców dostał Wojciech Małocha. - Nic się nie zmienił. Szczupły, wysoki i strzela bramki. Jak kiedyś - wspominali z sentymentem kibice.

Ostatecznie reprezentacja byłych zawodników Wisły Płock pokonała byłych reprezentantów Polski 5:4.

Od soboty trwa aukcja gadżetów piłkarskich. Do wzięcia są m.in. koszulki Feyenoordu Rotterdam ufundowane przez Włodzimierza Smolarka (cena wyjściowa wynosiła 200 zł), Sławomira Peszki z FC Koeln (200 zł), dres Marka Ostrowskiego z mistrzostw świata w Meksyku (300 zł), piłki z podpisami wszystkich uczestników sobotniego meczu charytatywnego (300 zł). Szczegóły w siedzibie firmy Wo-Jarz Wojciech Jarzyński przy ul. Miodowej 1. Pieniądze zostaną przekazane na potrzeby podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego przy ul. Mościckiego.

Na mecz zaprosiło Krajowe Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych we współpracy z firmą Wo-Jarz Wojciech Jarzyński. Pomysłodawcą imprezy był senator PO Eryk Smulewicz.