Losowanie LM i LE. Legia, Jagiellonia i Lech poznały rywali. Z kim zagra Legia w Lidze Mistrzów?

Legia Warszawa, Lech Poznań i Jagiellonia Białystok poznały rywali w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w sezonie 2017/2018.

Po ubiegłorocznej udanej przygodzie Legii z Ligą Mistrzów warszawianie ponownie powalczą o występ w fazie grupowej najbardziej elitarnych klubowych rozgrywek. Pierwszą przeszkodą w II rundzie eliminacji będzie fiński IFK Mariehamn.

Zespół prowadzony przez 36-letniego trenera Petera Lundberga zajmuje obecnie 3. miejsce w fińskiej Veikkausliidze (rozgrywki w Finlandii prowadzone są w systemie wiosna-jesień), mając na swoim koncie 20 punktów po 13 ligowych kolejkach. W ostatnim sezonie drużyna z małego miasteczka archipelagu Wysp Alandzkich zdobyła krajowe mistrzostwo, wyprzedzając o trzy punkty najbardziej rozpoznawalny fiński klub HJK Helsinki. Mistrzostwo IFK było niemałą niespodzianką, szczególnie, że we wcześniejszych latach klub było stać co najwyżej na 4. miejsce.

 

Rywali poznały także Lech Poznań i Jagiellonia Białystok, które rywalizować będą w I rundzie eliminacji do Ligi Europy. Kolejorz trafił na macedoński FK Pelister, a wicemistrzowie Polski zmierzą się z gruzińskim Dinamo Batumi.

Największym sukcesem Pelister w ostatnich latach był zdobyty w sezonie 2016/2017 puchar kraju. W 2012 roku drużyna mająca siedzibę w Bitoli wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej. Także ekipa Dinama powinna być spokojnie w zasięgu białostoczan. W XXI wieku Gruzini tylko raz zdołali wywalczyć możliwość gry w fazie eliminacyjnej europejskich pucharów - w sezonie 2015/2016 Dinamo odpadło w I rundzie el. LE w starciu z AC Omonią.